Öğrenciler için değişik tablet önerileri – Video

Öğrenciler için değişik tablet önerileri – Video



Yeni tahsil-tedris yılı başladı; ilkokul, ortaokul ve liselerde yeni dönem birinci ayını doldurmaya yaklaşırken üniversite öğrencileri de kampüslerinin yollarını tutmaya başlıyor. Yeni bir döneme yeni bir tabletle adım atmak isteyenler için, MediaMarkt için hazırlamış olduğumuz öğrenciler için tablet önerileri video ve makalemiz yardımcı olacaktır. Her biri ürünü aşağıdaki satın alma bağlantılarını tıklatarak mediamarkt.Com.Tr‘den satın alabilirsiniz.

Apple iPad (9. Nesil)

ipad 9. Nesil

Tablet denilince akla gelen ilk seçeneklerden biri iPad oluyor. Öğrenciler için en isabetli seçeneğin ise klasik iPad’in olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Şu anda en aktüel ürün olan 9. Nesil iPad, öğrencilerin gereksinim duyacağı performansı kolaylıkla karşılıyor. Apple A13 Bionic çipe sahip olan bu tablet 64 GB ve 256 GB olmak suretiyle iki depolama alanı seçeneğiyle geliyor. Dersler ve diğer alanlarda çoğunlukla kullanılacağını düşündüğümüzde, 256 GB kapasiteli versiyonu tercih etmek yerinde olacaktır. 10.2 inç monitör, 2160 x 1620 piksel çözünürlükle yeterli keskinliği ve netliği fazlasıyla sunuyor. Ekran, aynı anda birden fazla uygulamayı açmak için de ehil alan sağlıyor. Bu, çocuğunuzun ödevleri ve projeleri için araştırmalarını kolaylıkla yapmasını elde edecektir. Arkadaki 8 megapiksel kamera belge tarama şeklinde işler için yeterli olurken öndeki 12 megapiksel FaceTime kamera ise Ana Sahne özelliği sayesinde sizi izliyor ve görüntülü görüşmelerde ekranın ortasında kalmanızı sağlıyor. IPad, sadece dersler için değil, boş zamanlarda eğlenmek için de kullanışlı bir vasıta olacaktır. Satın alacağınız birinci nesil Apple Pencil ile ekranda not alabilir yada çizim yapabilirsiniz. Özellikle ders notları için kalem kullanışlı olur. Smart Keyboard kılıfı satın alırsanız, iPad’i dizüstü bilgisayar benzer biçimde de kullanabilirsiniz.

SATIN AL

TCL NXTPAPER 10S

öğrenciler için teknolojik ürün önerileri

TCL’in 2022 ilkbaharında Türkiye’de satışa sunmuş olduğu NXTPAPER 10S ilginç bir ürün ve öğrencilerin de ilgisini çekecektir. 10.1 inç ekranlı bu tabletin en önemli özelliği, kağıt benzeri edinim sunan renkli bir ekrana sahip olması. Boyutu ve görüntü oranıyla çoğu öğrenci rahatlıkla kullanacaktır. Ondan da önemlisi, tabletin camına yapışık görünen ekranı gerçekten de bir kağıt kullanıyormuş hissini veriyor. Üstelik yansıma fazlaca düşük seviyede olduğundan çok gün ışığı ortamlarda bile rahatlıkla kullanmak mümkün oluyor. IPS monitör Full HD çözünürlükle keskin ve net yazılar, grafikler sunuyor. Üstelik kalemle monitör üzerinden not alma yada çizim yapma imkanı da mevcut. Ses sistemi de tablette bir şeyler izlerken seyir zevkinizi tamamlıyor. MediaTek MT8768E işlemci, 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza gibi özellikleri var. Dersler için inceleme yapma, muhtelif okul uygulamalarını kullanma gibi işler için yeterli. Android 11 ile yüklü gelen tablette Google uygulamaları başrolde bulunuyor. 5 megapiksel kamera da görüntülü görüşmeler için fazlasıyla ehil oluyor.

SATIN AL

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite İncelemesi

Özellikle Android tabletler laf konusu olduğunda Samsung akla gelen ilk seçeneklerden biri. Şirketin 2020 yılının ortalarında çıkardığı Galaxy Tab S6 Lite, hâlâ sağlam ve ilgi bulan seçeneklerden bir tanesi oluyor. 10.4 inç 2000 x 1200 TFT ekranıyla yeterli bir seyir zevki ve nitelik sunuyor. Çift hoparlörü de film izlerken yada müzik dinlerken iyi bir ses deneyimi sağlıyor. 3.5mm kulaklık jakı ise kulaklık veya harici hoparlör bağlamayı kolaylaştırıyor. Yatay kullanım için daha huzurlu bir ortam sunmasına karşın dikey kullanım için de müsait bir tablet. İnce profili sayesinde çantaya rahatça sığıyor. Bu, ergonomik açıdan avantaj da sağlıyor. Exynos 9611 işlemci, 4 GB RAM, 64 GB dahili bellek gibi başlıca donanım özellikleri var. MicroSD kart yuvası ile depolama alanını daha da genişletmek olası. Önde 5 megapiksel kamera görüntülü görüşmeler için ehil olur. Arkadaki 8 megapiksel kamera da ders notları yada tahtanın fotoğrafının çekilmesi için uygun şartları elde edecektir. 7040 mAh kapasiteli pili ise sabahtan akşama bir okul gününü rahatça geçirmeye yardımcı olacaktır.

SATIN AL

Samsung Galaxy Tab A7 Lite

galaxy tab a7 lite

Daha kompakt bir tablet arayanlar için en uygun seçeneklerden biri ise Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Bu tablet de 2021 yılının başlarında çıktı, sadece hâlâ haiz olduğu fiyatı ve özellikleriyle tavsiyelerimiz içinde yer almaya devam ediyor. Daha ilkin de muhtelif videolarımızda bu tableti önermiştik. 8.7 inç TFT LCD monitörü 2000 x 1200 piksel çözünürlükle fazlasıyla net ve keskin yazılar, grafikler sunuyor. Bu ekran Android’i huzurlu biçimde kullanmak için yeterli olurken video seyretme mevzusunda da gereksinimleri karşılamayı başarıyor. Hareket hâlindeyken ders notlarına bakma yada süratli halde toplantılara, ders oturumlarına katılmak için isabetli. Ön kamerası 2 megapiksel, sadece iyi bir imaj sağlama mevzusunda kriterleri karşılayacaktır. Arkada ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olan tek bir kamera bulunuyor. MediaTek işlemciye haiz olan Galaxy Tab A7 Lite, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile geliyor. Bu donanım paketi karşılığında sunulan performans ile özellikle ilkokul veya ortaokula giden çocuklar için isabetli bir seçenek. Bu arada kompakt boyutlarının da bu sınıflardaki çocuklar için rahat kullanım ve nakliyat imkanı sunacağını belirtmeden geçmeyelim.

SATIN AL

Huawei MatePad T 10S

huawei matepad t 10s

Huawei’nin de tabletler laf mevzusu olduğunda sağlam seçenekleri var. Fiyat-performans dengesi arayanlar için Huawei MatePad T 10S’i tavsiye ederiz. Bu tabletin 10.1 inç ekranı 1920 x 1200 Full HD çözünürlük sunuyor. Ekranın keskinliği ve netliği gayet yerinde. 300 nit ile içeride ve dışarıda kullanım için makul parlaklığı da bulunuyor. IPS ekran ancak internette gezinme, ders veya projeler için inceleme yapma benzer biçimde işlerde değil, video izlerken de gereksinimleri iyi halde karşılayacaktır. Başarılı bir ses sistemi de, özellikle video deneyiminde tamamlayıcı rol oynuyor. MatePad T 10S’te Kirin 710A işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza var. Bu donanım paketi bilhassa ilk, orta ve lise seviyesindeki öğrencilerin okul gereksinimlerini karşılamakta yeterli olacaktır. Önde 2 megapiksel, arkada ise 5 megapiksel kamera bulunuyor. Bu tablette Huawei Mobil Servisleri yüklü olarak geliyor. Huawei AppGallery’den aklınıza gelecek birçok popüler yerli ve yabancı uygulamayı veya oyunu bulup indirebilirsiniz. Bunun haricinde Petal Search, gerek internette arama yapma gerekse Netflix, Spotify ve bunun şeklinde popüler uygulamayı yükleme mevzusunda ihtiyaçlara yanıt veriyor. Öte yandan AppGallery’den ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz GSpace sayesinde YouTube, Google Haritalar ve bunun benzer biçimde Google uygulamalarını çalıştırabilir veya Google Play Store’a erişerek buradaki oyunları yada uygulamaları kullanabilirsiniz. İnce profili, hafifliği ve sağlamlığıyla Huawei MatePad T 10S kullanışlı bir talebe tableti olarak nitelendirilebilir.

SATIN AL

Huawei MatePad 10.4 (2022)

huawei matepad 10.4 2022 inceleme

Bütçe mevzusunda eli biraz daha huzurlu olanlar için bir başka Huawei tableti olan MatePad 10.4‘ü öneririz. Yazılım özellikleri ve kullanıcı deneyimi açısından MatePad T 10S ile aynı unsurları paylaşıyor. 10.4 inç IPS LCD ekranı 2000 x 1200 px çözünürlükle keskin ve net yazılar, grafikler sunuyor. Ekran parlaklığı içte ve dışta kullanım için de ehil. Opsiyonel olarak edinebileceğiniz ikinci nesil Huawei M-Pencil ile ekranda not alma veya çizim yapma benzer biçimde işleri de yapabilirsiniz. 4 GB RAM, 128 GB dahili bellek şeklinde donanım özellikleri mevcut. Ayrıca 512 GB’a kadar kapasiteye haiz kartlarla depolama kapasitesini artırabilirsiniz. Bu donanım paketi, öğrencilerin okul aktiviteleri için fazlasıyla ehil olurken boş zamanlarında oyun ve eğlence için de ihtiyaçlara iyi biçimde cevap veriyor. Bu arada kutudan klavyeli kılıf da çıkıyor. Böylelikle ek bir harcamaya girmeden MatePad 10.4 ile dizüstü bilgisayar benzer biçimde bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu klavyeli kılıf proje ve ödevlerinizi tablet üzerinde hazırlarken yahut öndeki 8 megapiksel kamerasıyla online derslere ve toplantılara katılırken işlerinizi kolaylaştıracak, sizi rahat ettirecektir.

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içinde ne olduğu etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üstünden satın alınan mamüller için komisyon kazanabilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın