Adobe’den Figma kullanıcılarına fiyat müjdesi

Adobe’den Figma kullanıcılarına fiyat müjdesiAdobe Figma’yı satın aldığını eylül ayının ortalarında açıklamıştı. Ortak tasarım platformu için ortalama 20 milyar dolar ödeyecek olan Adobe’nin Figma’nın fiyatlarını artıracağından kaygı edilmişti. Bu konudaki endişeleri giderecek açıklama, Adobe’nin ürün şefi Scott Belsky’den geldi.

Belsky, Adobe’nin Figma’nın fiyat modelinde değişikliğe gitmeyeceğini ve platformun kolay kullanılabilir yapısını değiştirmeyeceğini belirtti. Adobe yöneticisi, Figma’nın ücretsiz paketine dokunulmayacağının da sözünü verdi.

Figma’nın kurucularından Dylan Field’dan da benzer bir izahat da geldi. Adobe’nin bir fiyat artışı planlamadığını belirten Field, Figma’nın eğitim amaçlı kullanımının da ücretsiz olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Bu vaziyet Adobe’nin Figma için birtakım değişimler planlamadığı anlamına gelmiyor. Şirketin yazılım portföyünden özellikleri platforma entegre etmesi, bununla birlikte makale tipi ve yığın görsel katalogunu da Figma’ya eklemesi umut ediliyor.

Belsky, Adobe’nin güncellemelerinin engelleyici olamayacağını ve Figma’nın arayüzünde dolaşmayı zorlaştırmayacağını belirtti. Figma’yı ortak emek harcama için kullananlar da extra bir ücret ödemeden dosya paylaşmayı sürdürebilecek. Aynı belge üstünde çalışmak için Creative Cloud abonesi olmak gerekmeyecek.

Adobe Figma’yı satın aldıktan sonrasında kendi portföyündeki Adobe XD platformunu başka bir istikamete yönlendirebilir. Figma ile direkt rakip olan Adobe XD’nin odak noktasının başka bir alana kaydırılabileceği belirtildi. Figma’nın Adobe’ye katılma sürecinin 2023’te tamamlanması umut ediliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın