IPhone 14’ün Acil SOS özelliği için demo modu geliyoriPhone 14 Acil SOS özelliğiyle kullananların şebekeye ulaşamadıkları noktalarda uydu üstünden yardım istemesini olası kılıyor. Bu özelliğin hiç deneyimlenmeden ürkü anında kullanımında sıkıntı yaşanması da ihtimaller dahilinde yer ediniyor. IOS 16.1 için hazırlanan en yeni geliştirici beta sürümü, Apple’ın bu ihtimali ortadan kaldırmayı hedeflediğini gösteriyor.

9to5Mac sitesinin haberine nazaran, iOS 16.1’in en yeni geliştirici beta sürümünde Acil SOS özelliği için bir demo modu mevcut. Bu mod sayesinde kullanıcılar olası bir acil durumda Acil SOS özelliğini iyi mi çalıştıracaklarını öğrenebilecek.

Acil SOS, Apple’ın kısa zaman ilkin duyurduğu iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde öne çıkardığı özellikler içinde yer ediniyor. Bu hususiyet, kullanıcı şebeke dışındayken uydu vesilesiyle ilkyardım servisleriyle iletişim kurmayı sağlıyor. Henüz kullanımda olmayan bu özelliğin kasım ayı itibarıyla aktif hâle gelmesi bekleniyor.

Apple bu özelliğin çıkışı için son hazırlıklarını yapıyor şeklinde görünüyor. 9to5Mac sitesi, iOS16.1’in üçüncü geliştirici betasında uydu bağlantısıyla alakalı çok sayıda özelliğin bulunduğunu belirtiyor. Ancak bunlar arasında daha ilkin bahsi geçmeyen demo modunun bulunması daha oldukça dikkat çekiyor.

iPhone 14 Acil SOS özelliğinden iki sene süresince ücret ödemeden istifade etmek mümkün olacak. Daha daha sonra nasıl bir fiyatlandırma yapılacağı ise bilinmiyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın