Samsung’dan yeni dayanıklı tablet: Galaxy Tab Active 4 ProAğustos ayında ortaya çıkan sertifikalar Galaxy Tab Active 4 Pro tabletin yolda olduğunu göstermişti. Beklenen duyuru sonucunda geldi ve Samsung’un yeni dayanıklı tableti resmen gözler önüne çıktı.

Tablette 10.1 inç büyüklüğünde 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde olan TFT LCD monitör bulunuyor. Bu ekranı Gorilla Glass 5 cam koruyor. İsmi açıklanmayan “6 nm sekiz çekirdekli” işlemcinin Qualcomm Snapdragon 778G olduğu ise Google Play Console kayıtlarında görülüyor.

Bu işlemciye 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi veya 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi birlikte rol alıyor. Depolama alanını microSD kartla genişletmek olası oluyor. Tablete gereksinim duyduğu enerjiyi ise 7600 mAh değiştirilebilir pil veriyor. Fişe takılı olarak pili çıkarılıp kullanılabilen Galaxy Tab Active 4 Pro’nun kutusundan S Pen kalem de çıkıyor.

GPS, 5G, LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC özelliklerini barındıran tablet için hibrit çift SIM desteği sadece Kuzey ABD’da sunuluyor. Tabletin parmak izi tarayıcısı ise ana monitör tuşuna yerleştirilmiş. 10.2 mm kalınlığındaki Active 4 Pro, tartıda 674 gram çekiyor. Android 12 işletim sistemini Samsung’un One UI kullanıcı arayüzü tamamlıyor.

galaxy tab active 4 pro

Galaxy Tab Active 4 Pro ve S Pen kalemi toza, kire, kuma ve suya karşı IP68 dayanıklılık sertifikasına haiz. Tablet, suyun altında 1,5 metre derinlikte 30 dakika boyunca çalışmaya devam edebiliyor.

galaxy tab active 4 proBuna ayrıca; Active 4 Pro’da MIL-STD-810H askeri dayanıklılık sertifikası da mevcut. Söz mevzusu sertifika yüksek rakımlara, neme, suya daldırılmaya, tuzlu su sıçramasına, toza, titreşime ve kılıfsız 1 metre ya da kılıflı 1,2 metre yükseklikten düşmeye dayanıklılık anlamına geliyor.

Samsung’dan verilen bilgiye göre, Galaxy Tab Active 4 Pro eylül ayı arasında Avrupa’da bazı ülkelerde satışa sunulacak. 2022 sona ermeden tableti Asya, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da da piyasaya sürecek.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın