Ford, F-150 Lightning EV kamyonetinin fiyatını düşürdü

Ford F-150 Lightning artık biraz daha ucuz. otomobil üreticisi bugün açıklandı düşük fiyatın nedeni olarak artan üretim verimliliklerini öne sürerek, elektrikli kamyonetinde önemli fiyat indirimleri yaptı.

Lightning fiyat indirimleri her donanım seviyesini vurdu. Giriş seviyesi Pro iş kamyonunun fiyatı 59.974 dolardan 49.995 dolara indi. XLT donanımları, 9.479 $ ile 8.479 $ arasında değişen fiyat indirimleriyle benzer muameleler gördü. En üst donanım seviyesi olan Platin Uzatılmış Menzil paketi, 6.079 $’lık en düşük fiyat indirimini gördü ve aracın fiyatını 98.074 $’dan 91.995 $’a düşürdü.

Ford, yaptığı açıklamada, fiyat indirimine çeşitli faktörlerin yol açtığını söyledi.

Ford Model e Müşteri Sorumlusu Marin Gjaja, “F-150 Lightning’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, hızla artan malzeme maliyetleri, tedarik kısıtlamaları ve diğer faktörler, Ford ve müşterilerimiz için EV kamyonunun maliyetini artırdı” dedi. “Müşterilerimiz için fiyatları düşürmeye ve yeni F-150 Lightning’lerinin bekleme sürelerini kısaltmaya yardımcı olmak için erişilebilirliği ve satın alınabilirliği iyileştirmek üzere arka planda çalışmaya devam ettik.”

rent a car 34

Michigan’daki Rouge Elektrikli Araç Merkezi, tesis yükseltmelerini uygulamak için geçici olarak kapatıldı. Ford, tamamlandığında, mevcut seviyelere göre üç kat artışla yılda 150.000 F-150 Lightning üretme kapasitesine sahip olacağını söylüyor.

Tam boyutlu kamyonlar, uzun süredir otomobil üreticileri için önde gelen bir gelir kaynağı olmuştur ve EV pikap savaşları kızışmaktadır. General Motors ve Chevrolet, fantastik ve pahalı EV Silverado’nun piyasaya sürülmesine yaklaşıyor (ilk test sürüşü raporumu buradan okuyun) ve Stellantis, RAM toplayıcının elektrikli bir versiyonunu piyasaya sürmek için adım adım yaklaşıyor. Aynı şekilde Tesla, üretim hattında ilk Cybertruck’ı ürettiğini duyurdu ve Rivian da elektrikli kamyonetini yavaş yavaş piyasaya sürüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın