Flipboard, Bluesky için özel bir besleme sunuyor

rent a car 34

Sosyal dergi uygulaması Flipboard merkezi olmayan sosyal ağ Bluesky için özel bir yayın başlattı. Şirket, “Tech by Flipboard” beslemesinin, uygulamanın tavsiye algoritması tarafından derlenmiş bir besleme olduğunu söyledi.

Geçen ay Bluesky, özel beslemeler oluştur özel algoritmalar kullanılarak oluşturulmuştur. Kullanıcılar, sosyal ağdaki farklı içerik ve hesaplara göz atmak için bu yayınları hesaplarına ekleyebilir. Buradaki fikir, Bluesky’nin diğer sosyal ağlar gibi temel bir öneri algoritmasına sahip tek bir yayına sahip olmamasıydı.

Bu, uygulama yapımcılarına, kullanıcılara ilgili içeriği göstermek için kendi özel akışlarını oluşturma fırsatı sunar. Flipboard’un teknoloji beslemesi, tamamen kullanıcılar tarafından gönderilen farklı makalelerle ilgilidir. Makale öneri sistemi olarak düşünün meme (RIP), Twitter’ın birkaç yıl önce öldürdüğü, ancak Bluesky’de.

Flipboard, algoritmasının Blueksy’deki içeriğin içinden baktığını ve ilgili gönderileri seçtiğini söyledi.

“Tech feed’imiz için, AI konu çıkarma algoritmalarımız yalnızca Bluesky’ye gönderilen ham metne bakmıyor. Bunun yerine, paylaşılan makaleleri derinlemesine inceler, içlerindeki içeriği kategorilere ayırır ve makalenin Flipboard’un kalite standartlarını karşıladığını onaylar. Bu, hem güncel hem de yüksek kaliteli hikaye akışları sağlıyor” dedi.

Yakında İş ve Eğlence gibi farklı konular için özel yayınlar sunacağını da sözlerine ekledi. Bluesky hesabınızı Flipboard’a bağlayabilir ve bu yayınları haber uygulamasında görebilirsiniz.

Flipboard, ActivityPub ve AT Protocol gibi farklı açık protokollerle entegre olmuştur. Bu, kullanıcıların Flipboard uygulamasında Mastodon, Bluesky ve Pixelfed yayınları.

Bluesky’nin şu anda sınırlı bir kullanıcı tabanı var, ancak özel beslemelerle insanlara algoritmik seçimin tadına varıyor Jack Dorsey ve şirketin CEO Jay Graber hakkında konuştuk. gibi ağlar gibi twitter, TikTokVe instagram Beslemenizde nelerin görünmesi gerektiğine dair sert bir yaklaşım deniyorsanız, beslemelerin farklı algoritmalarla doldurulması canlandırıcı olabilir.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın