Firefly, yörüngedeki hizmetleri artırmak için Spaceflight Inc.’i satın aldı

rent a car 34

ateş böceği müşterileri için yörüngedeki yeteneklerini genişletmek amacıyla fırlatma ve uzay içi ulaşım hizmeti sağlayıcısı Spaceflight Inc.’i satın aldı.

Firefly, anlaşmanın şartlarını açıklamadı ancak bir şirket sözcüsü, anlaşmanın kapandığını doğruladı. Sözcü, CEO Tiphane Louradour da dahil olmak üzere tüm Spaceflight ekibinin Firefly’a dahil edileceğini ve şirketin “önümüzdeki aylarda yetenekleri, rolleri ve sorumlulukları değerlendireceğini” ekledi.

Firefly Aerospace CEO’su Bill Weber, “Spaceflight’ın uçuşu kanıtlanmış yörünge araçları, tesisleri ve görev yönetimi uzmanlığı, Firefly’ın hızlı büyümesini destekleyecek, yatırımcılar için sağlam bir yol haritası sağlayacak ve yörüngede ve duyarlı uzay hizmetlerimize yönelik yüksek talebi karşılayacaktır.” , yaptığı açıklamada. “Satın alma, Firefly’ın fırlatma, ay ve uzay hizmetleri ile uçtan uca görevleri desteklemek için zaman çizelgesini daha da hızlandırıyor.”

Cedar Park, Teksas merkezli Firefly, roket ve uzay aracı işinde. Şirket, iki kez uçan Alpha adlı küçük bir fırlatıcı geliştirdi ve Northrop Grumman ile 2025’te uçabilecek orta kaldırma aracı geliştiriyor. Şirket ayrıca, Blue adlı bir aya iniş aracı da dahil olmak üzere bir uzay aracı paketi geliştiriyor. Uzay içi hareketlilik ve yük barındırma için Ghost ve iki “Uzay Hizmet Aracı” otobüsü.

Firefly, lisanslama ve görev yönetimi hizmetlerinin yanı sıra Sherpas adlı yörünge transfer araçları ailesi de dahil olmak üzere Spaceflight Inc.’in teknolojisine sahip olacak. Bu hizmetleri sunabilmek, Firefly’ın potansiyel müşteriler için öne çıkmasına yardımcı olabilir, özellikle de giderek daha fazla roket şirketi kendi işleri için teklif verirken.

Anlaşmanın kapanmasıyla Firefly, Spaceflight’ın diğer fırlatma araçlarıyla olan mevcut müşteri sözleşmelerini onurlandıracağını söyledi. Ancak, bu yükümlülükler yerine getirildiğinde, Spaceflight’ın hizmetleri yalnızca Firefly roketleriyle kullanılacaktır.

Firefly ayrıca yörünge araçlarını üretmek için Spaceflight’ın Bellevue, Washington’daki tesislerini kullanmayı planlıyor. Geçen yılki bir Spaceflight basın açıklamasına göre şirket, Bellevue’de 25.000 metrekarelik ofis alanı ve 14.000 metrekarelik bir depo ve temiz oda dahil olmak üzere 39.000 metrekarelik bir alana sahip.

Haber, Firefly’ın Alpha roketinin üçüncü ve dördüncü lansmanını gerçekleştirmeye hazırlanırken geldi. Victus Nox adlı üçüncü fırlatma, Firefly’ı ABD Uzay Kuvvetleri’ne sadece 24 saat önceden haber vererek roketini fırlatmaya davet edecek. NASA için bir sonraki görev Ağustos için geçici olarak hedeflendi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın