Figure, insansı robotlarını inşa etmek için 70 milyon dolar topladı

Yakın zamanda South Bay’e yaptığım bir ziyaret sırasında Figure’in Sunnyvale ofislerinde biraz zaman geçirdim. Firma şu anda ne üzerinde çalıştığı hakkında konuşmaya hazır olduğu o yarı garip aşamada – ama sadece bir noktaya kadar. Bu, süreci ve planları gibi şeylerin masada olduğu anlamına gelirken, aslında robotunu göstermek değildir.

Şirket Mart ayında gizliden çıktığında bazı renderlar aldık, ancak bunun ötesinde Figure 01 robotu ofis duvarlarının ötesine geçmedi. Ön çalışma modelini gördükten sonra, tüm projenin tutkusunu doğrulayabilirim, ancak daha önce de yazdığım gibi geçen haftaki uzun parçambunun gibi çalışmaların esası yol boyunca her adımda değerlendirilmelidir.

Ancak şirket, TechCrunch ile monte edilmiş robotunun (alt yarı + üst yarı) birinci yıl dönümü öncesinde ilk adımını attığını doğruladı. “Bunun, sektördeki bugüne kadarki en hızlı zaman çizelgesi olduğuna inanıyoruz” diyor.

Bu sabah şirket, 70 milyon dolarlık A Serisi şeklinde oldukça büyük bir güvenoyu duyurdu. Tur, Parkway Venture Capital tarafından yönetiliyor ve Aliya Capital, Bold Ventures, Tamarack Global, FJ Labs ve endüstriyel kol CEO’su Till Reuter yer alıyor. yapımcı, Kuka Robotics. Kurucu ve CEO Brett Adcock’un işleri yoluna koymak için kendi kendini finanse ettiği 100 milyon dolarlık tohumunu takip ediyor.

Parkway Venture Capital’den Jesse Coors-Blankenship hazırladığı bir açıklamada, “Yapay zeka teknolojisinde öncü olan şirketlere yatırım yapmaya odaklandık ve otonom insansı robotların işgücü ekonomisinde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. “Brett ve Figure’deki sektör uzmanlarından oluşan ekibin geçen yıl kaydettiği hızlı ilerlemeden etkilendik ve Figure 01’in ticarileştirilmesini hızlandırmak için kaynak sağlayan bir finansal ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bunlar gerçekten de büyük turlar. Pandemi öncesi bir an vardı, erken aşama mermiler patlıyordu, ancak ekonomik faktörler birçoğunu dünyaya geri getirdi. Ancak robotlar pahalıdır. Demek istediğim, genel olarak donanım pahalıdır, ancak robotlar bir sonraki seviyedir. Bu özellikle (1) nispeten kanıtlanmamış bir form faktörü ve (2) “genel amaçlı” sistemler kavramı için geçerlidir.

Amaca yönelik olarak üretilmiş insansılar hakkında okumamanızın bir nedeni var: İşleri çok iyi yapan robotlar yapmanın çok daha verimli yolları var. Bir insanın yapabileceği şeyleri yapabilen bir sistem istediğinizde, iki ayaklı bir insansı robot gibi bir şeyi keşfetmeye başlarsınız.

20 Mayıs’ta ilk doğum gününü kutlayan Figure hala oldukça genç, ancak Boston Dynamics, Tesla, Apple ve otomotiv üreticileri gibi yerlerden agresif bir şekilde yetenekler alıyor. Bununla birlikte, hızlı yinelemelere rağmen, şimdiye kadar şirketten zaman çizelgelerinde pek bir şey görmedik.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın