DouxMatok, 30 milyon $ kazandıktan sonra Incredo olmak için tatlı bir yolculuğa çıkıyor

İlk ürünü Incredo Sugar adlı şeker bazlı, şekeri azaltan bir çözüm olan bir gıda teknolojisi şirketi olan DouxMatok, buna onay veriyor ve şirket adını şu şekilde değiştiriyor: inanılmaz.

Incredo’nun teknolojisi, gerçek şeker kamışını veya pancar şekerini, gıdalardaki şeker miktarını %30 ile %50 arasında azaltabilen eser miktarda doğal bir taşıyıcıyla bağlar. Bu, insanların daha az yiyebileceği, ancak yine de aynı tat, ağız hissi veya doku etkisini elde edebileceği ve bileşenlerde herhangi bir değişiklik yapmayacağı anlamına gelir.

Biz son 2017’de DouxMatok’a giriş yaptı İsrail merkezli şirket bu teknolojiyi geliştirirken. O zamandan beri çok şey değişti.

Ari Melamud, 2021’de Eron Baniel’den CEO olarak görevi devraldı. Şirkete, teknolojiyi pazara sürmek ve 2019’da Incredo’nun B Serisi turunun ardından yeni bir bağış toplama turunu başlatmak gibi bazı hedeflerle katıldı.

Bunları yerine getirdiklerini düşünün: Incredo Sugar artık piyasada mevcut ve isim değişikliğiyle birlikte şirket, C Serisi bir finansman turunda 30 milyon dolar topladığını duyurdu.

Yatırım, DSM Venturing ve Sienna Venture Capital tarafından ortaklaşa yürütüldü. Onlara, stratejik ticari ortak Ferrero, yeni yatırımcı Teseo Capital ve mevcut yatırımcılar Pitango ve BlueRed Partners’ın dahil olduğu bir grup katıldı. Şirket şimdi toplam 60 milyon dolar topladı.

Yönetici ortak Isabelle Amiel-Azoulai, “Incredo, gıda alanında gördüğümüz en umut verici yeniliklerden birini geliştirdi – gıdalardaki şekeri katkı maddesi veya tadı değiştirmeden azaltabilen lezzetli, uygun fiyatlı ve temiz etiketli bir ürün” dedi. Sienna Venture Capital’de yazılı bir açıklama ile. “Incredo, Incredo Sugar’ın dünya çapındaki ürünlerde görünmesi için her şeye sahip.”

Şu anda piyasada bol miktarda şeker ikamesi var. Ancak Melamud’a göre hepsi eşit yaratılmamıştır. Dünya Sağlık Örgütü yeni kılavuz yayınladı bu ay “vücut ağırlığını kontrol etmek veya bulaşıcı olmayan hastalık riskini azaltmak için şekersiz tatlandırıcıların kullanımına karşı” uzun vadeli fayda göstermediği için.

Sağlık değerlerinin yanı sıra, şeker alternatifleriyle ilgili en büyük sorunlardan biri, her birinin farklı bir tatlılık profiline sahip olması ve bu da hangi yiyeceğin içinde olursa olsun tadını değiştirme eğiliminde olduğunu söyledi.

Melamud, “Tüketiciler, markalara verdikleri mesajda, sevmedikleri şeyin tadı olduğu konusunda çok netler,” dedi. “İkincisi, temiz bir etiket istiyorlar. Aslında şekere dayalı tek çözüm biziz ve bu da bize tat ve temiz etiket avantajları sağlıyor.”

Incredo, şeker alternatiflerinin daha sağlıklı versiyonlarını geliştiren bir avuç şirket arasında yer alıyor. ikameMycoTechnology, Sensient ve Joywell Gıdalarıözellikle yaklaşık on yıldır bu sektörde yer almaktadır.

Incredo Şeker tarifi testi

Incredo’nun reçete test laboratuvarı. Görsel Kaynakları: inanılmaz

Geçen yıl, Incredo’nun Batory Foods ve Blommer Chocolate Co. ile ortaklık kurmayı da içeren ilk ticari yılıydı. önümüzdeki iki yıl

Şirket bu yılın başlarında Avrupa’da faaliyete geçti ve aynısını 2023’te Asya’da yapmayı planlıyor. Planlar ayrıca Avrupa, İsrail ve Incredo’nun Austin’de bir genel merkez inşa ettiği ABD’de yeni ve artan kullanılabilirlik öngörüyor. Kuzey Amerika çabalarına, daha önce Kraft Foods gibi şirketlerde Ar-Ge rollerinde görev yaptıktan sonra 2022’de şirkete katılan Kelly Thompson öncülük ediyor.

Melamud, yeni finansmanı büyük ölçüde, ürününün yeni sürümlerini geliştirmek ve piyasaya sürmek ve Incredo Sugar için ticarileştirme çabaları üzerinde çalışan Incredo’nun Ar-Ge ekibine yatırmayı planlıyor.

Bu arada, Incredo ticari olarak bulunsa da, büyük gıda üreticilerinin imza atması ve tariflerini şeker ürününü içerecek şekilde değiştirmesi iki yıl veya daha uzun sürebilir. Ancak Melamud, şirketin bu büyük oyunculardan bazılarıyla “şu anda ABD’de yüzlerce proje yürüterek” bunun önüne geçmeye çalıştığını söyledi.

Melamud, “Bunun yavaş bir kategori olduğunu hatırlamamız gerekiyor,” dedi. “Bu projelerden bazıları, gelecek yıl daha büyük miktarlarla ve 2025’te daha da büyük miktarlarla bu yıl olgunlaşacak. Piyasada çok fazla ilgi görüyoruz, bu da ihtiyacın olduğunu gösteriyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın