İklim teknolojisinde ne finanse ediliyor: ESG verileri, karbon giderme

Yavaşlama ipuçlarına rağmen, yatırımcılar hala iklim teknolojisi dünyasına aşık görünüyor. Burada, TechCrunch+’ta sektörle ilgilenen bizlere sorun: Gelen kutularımız sürekli olarak finansman duyurularıyla dolu. İşte dikkatimizi çeken üç tanesinin kısa bir özeti.

ESG veri yönetimi girişimi Novisto, B Serisi’nde 15 milyon ABD Doları kaydetti

Yöneticiler olabilir çekilmek şirketlerinin ESG taahhütlerinden ve muhafazakarlar olabilir bir tepki için ajitasyonancak yeni bir finansman turu, ilkelerin kaybolmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor.

kurucu ortağı ve CEO’su Charles Assaf, “Gördüğümüz tepki, genel olarak ESG’nin ve sürdürülebilirliğin bir semptomu,” dedi. Novistobir ESG veri yönetimi başlangıcı.

TechCrunch+’ın özel olarak öğrendiğine göre, konunun altını çizmek istercesine, Novisto Çarşamba günü 20 milyon dolarlık B Serisi turunu duyuruyor. Tur, Portage Ventures, SCOR Ventures ve mevcut yatırımcılar White Star Capital ve Diagram Ventures’ın katılımıyla Inovia Capital tarafından yönetildi.

Assaf, şirketin 2019 yılında şirketlerin eninde sonunda ESG teknoloji yığınları geliştireceği inancıyla kurulduğunu ve ESG veri yönetiminin bunun temel bir parçası olacağını söyledi. Novisto, aralarında iş akışı yönetimi şirketi Asana, finansal hizmetler grubu Manulife ve ilaç devi Sanofi’nin de bulunduğu birkaç büyük müşteriyi şimdiden bünyesine kattı.

ESG verileri şirketlere çeşitli zorluklar sunar. Bazıları yapılandırılmış olsa da çoğu değildir ve kolayca hesaplanabilen sayılardan daha anlatı tarzı niteliksel verilere kadar geniş bir yelpazede çalışır. Şirketler, düzenlemelere uyum sağlamak, raporlar hazırlamak ve denetimlere hazırlanmak için ÇSY’ye özel çözümlere ihtiyaç duyduklarını fark ediyor. Hâlâ nispeten yeni olan alan hızla değişiyor, bu da şirketlerin ÇSY uygulamalarının güncel kalmasını sağlaması gerektiği anlamına geliyor.

Ancak Novisto müşterilerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, dedi Assaf, verileri tanımlamak ve toplamak için araçlar ve çerçeveler oluşturmaktı. “Şirketler doğru süreçleri, doğru sistemi, doğru veri yönetişimini kaçırıyor” dedi. Başlangıç, şirketlere doldurmaları için doğru kutuları vererek, ESG’ye aç yatırımcılara talep ettikleri bilgileri vermek için ihtiyaç duydukları verileri aramaya başlayacaklarını umuyor.

Kyoto Fusioneering, füzyon startup’ları için parçalar üretmek üzere C Serisi’nden 79 milyon dolar kazandı

Ticari füzyon gücü hiç bu kadar yakın olmamıştı. Gelecek yıl veya sonraki yıl olmayacak, ancak birçok yatırımcı bunun daha erken olacağını düşünüyor. Microsoft bile, Helion ile girişimin 2028 yılına kadar bir fabrikayı çevrimiçi hale getirmesini gerektiren bir anlaşma imzalayarak bir iddiaya girdi.

Şebekeye füzyon enerjisi sağlamak için Helion ile yarışan en az yarım düzine başka şirket var. Birçoğu teknolojilerinin önemli bir bölümünü şirket içinde geliştiriyor, ancak Kyoto Füzyonculuk orada olduğuna bahse giriyor bir sürü şey plazma odaklı girişimlerin düşünmemeyi tercih edeceği bir şey.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın