Kimliği doğrulanmış birinci sınıf spor ayakkabılar için İngiltere merkezli bir yeniden satış pazarı olan Laced, 12 milyon dolar artırdı

bu 79 milyar dolar spor ayakkabılar (veya “eğitmenler”İngiltere’deki okuyucularımız için) endüstrisi, beklenen kazançlı bir yeniden satış pazarı yarattı. 30 milyar doları geçmek 2020’de 5 milyar dolardan on yılın sonunda. Hatta bazıları spor ayakkabı olarak adlandırdı. alternatif bir varlık sınıfışişirilmiş bir fiyata alınıp satılabilen, yatırım yapılabilir bir ürün – özellikle sınırlı sayıda veya başka bir şekilde elde edilmesi zor spor ayakkabılar için.

Sahte spor ayakkabı yaygınlığını da işin içine katın, gösteren bazı raporlarla sahte ayakkabı endüstrisinin meşru pazardan beş kat daha değerli olduğunu ve 450 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değere sahip olduğunu ve spor ayakkabı tutkunlarına zor kazandıkları paradan ayrılırken gönül rahatlığı sağlamak için tasarlanmış teknoloji platformlarında neden değer olabileceğini görmek kolay. .

Bu tam olarak köklü pazar yerlerinin kimlik doğrulama hizmetlerine yatırım yapmasının nedenidir. her türlü lüks eşyaeBay gibi Sneaker Con Digital’in spor ayakkabı doğrulama işini satın aldı 2021’de.

İngiltere’deki girişimin bu arka plana karşı Bağcıklı beş yıl önce, alıcılar ve satıcılar için her şeyin yolunda olduğunu bilerek birinci sınıf spor ayakkabı ticareti yapmak için merkezi bir platform olarak hizmet ederek mücadeleye girdi. Şirket bugün, A Serisi finansman turunda 12 milyon dolar topladığını duyurdu. Yaklaşık üç yıl önce toplanan 1 milyon dolarlık tohum öncesi tur.

Nasıl çalışır

2018 yılında Londra dışında kurulan Laced, satıcılar ve alıcılar arasında spor ayakkabı satışlarını kolaylaştırıyor. Şimdi, satıcılar, orijinal markadan satın aldıktan sonra bulması zor spor ayakkabılarını kâr elde etmek için elden çıkarmak isteyen kişiler olabilir veya kendilerini arzu edilen ayakkabıları yüksek hacimde bulmaya adamış profesyonel satıcılar olabilir.

Bağcıklı

bağcıklı ana sayfa Resim Kredileri: Bağcıklı

Satıcı, eBay benzeri bir müzayede unsuru olmaksızın bir fiyat belirliyor ve daha sonra ayakkabılar, önce en düşük fiyata göre önceliklendirilen bir kuyruğa yerleştiriliyor – Laced genelkurmay başkanı Gareth Olyott’a göre bu, satıcıları teşvik etmek için tasarlandı. mallarını makul bir fiyata ayarlayın.

Olvott, TechCrunch’a “Sırada öne geçmek ve öğenizi en iyi şekilde satma şansına sahip olmak için fiyat en düşük olmalıdır” dedi. “Bu, satıcıları, değerlerine kıyasla astronomik derecede yüksek fiyatlarla ürünleri listelemek için caydırıyor.”

Talilerin (belki botların yardımıyla) bir konser için tüm biletleri birincil bir bilet satış noktasından toplayıp anında “meşru” ikincil pazaryerlerinde yüklü bir fiyata sattığı ikincil bilet satış pazarları gibi bazı benzerliklerden kaçış yok. kâr.

Argümanlar için yeniden satış sürecini yöneten, doğru bir şekilde kimliği doğrulanmış, meşru bir işletmeye sahip olmak, alıcıların şüpheli tüccarlarla uğraşmamasını sağladığı ölçüde, bu modeller de çok benzerdir.

Olvott, “Ayakkabılar, tüm taklit ürünlerin değerinin yüzde 20’sini oluşturuyor ve taklit spor ayakkabı pazarının, meşru pazarın beş katı değerinde olduğu tahmin ediliyor” diye devam etti. “Bu, bu sektörde taklit ürünlerin çoğalmasının hem koleksiyoncular hem de meraklılar için büyük bir sorun olduğunu gösteriyor. Bağcıklı, düzenlemeye tabi olmayan bir pazardan bir ürün satın alma ve ürünün gelip orijinal olmama riskini ortadan kaldırıyor.”

Tüm eğitmenler yeni ve orijinal ambalajlarında olmalıdır ve tamamlanan her işlemden sonra satıcı, ürünlerini, doğruluğunu kontrol etmek için şirket içi kimlik doğrulayıcılar kullanan ve listenin başında %15’lik bir kesinti yaparak alıcıya ileten Laced’e gönderir. fiyat.

Ve eBay gibi bir şeyin aksine, Laced’teki alıcılar ve satıcılar tamamen anonim kalır – hem halka hem de birbirlerine karşı.

Olyott, “Laced, alıcı ile satıcı arasındaki ilişkide tamamen aracı olarak çalışıyor” dedi. “Sadece öğelerin kalitesini ve doğrulanmasını sağlamak için değil, aynı zamanda dahil olan herkesi anonim ve güvende tutmak için varız. Anonimliğin en azından müşteri için işleri daha düzenli ve basit tuttuğuna inanıyoruz. Özellikle yüksek değerli ve çok arzu edilen ürünler söz konusu olduğunda.”

Laced, yalnızca Birleşik Krallık’a odaklanmıştır ve bu onu birçok muadilinden ayırır, aynı zamanda benzersiz bir kimlik doğrulama sürecine sahip olduğunu iddia eder, ancak bunun tam olarak ne olduğunu söyleme konusunda tam bir özgürlüğe sahip değildir.

Olvott, “Tabii ki, kalpazanlara buradaki sistemi kandırmak için kullanabilecekleri herhangi bir bilgiyi verme korkusuyla ne kadarını ifşa edebileceğimizle sınırlıyız,” dedi. “Ancak bu, orijinali sahteye karşı belirlemek için işaretleyici olarak kullandığımız, her bir ‘siluet’e özgü devasa bir değişken veri tabanının yanı sıra model tanımlamanın kullanılmasıdır. Bu daha sonra ekiplerimizi eğitmek için dahili olarak geliştirdiğimiz bir müfredatla desteklenir. Tahmin edebileceğiniz gibi, her gün piyasaya sürülen yeni öğeler var, bu nedenle bu yöntemleri sürekli olarak güncelleme durumundayız.”

Ayrıca Laced, alandaki pek çok kişinin Shopify tarafından sağlananlar gibi büyük ölçüde üçüncü taraf altyapıya güvenirken, tüm teknoloji yığınını “uzun vadeli ölçek ve esneklik” göz önünde bulundurarak oluşturduğunu söylüyor.

Olvott, “Kendi teknoloji yığınımızı oluşturmak ve üçüncü taraf hizmetlerine güvenmemek, sürecin her noktasında rakiplerimizin ötesinde hız sunabileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

Bununla birlikte, Laced’in faaliyet gösterdiği kalabalık alandan kaçmak mümkün değil ve halihazırda benzer bir şey yapan ve çabaları karşılığında büyük risk sermayesi (VC) parası çeken çok sayıda şirket var. Bunlar şunları içerir: Kaliforniya tek boynuzlu at Keçi; İngiltere’nin Ldn’yi Düzenle; Japon Sodası; Los Angeles- ve Hong Kong merkezli Kicks Ekibi; Ve Michigan’ın StockX’ikarşı karşıya olan devam eden yasal işlemler StockX’i taklit ürünler satmakla suçlayan Nike’tan.

başka yerde, Endonezya’nın Kick Bulvarı ve Hindistan’ın DawnTown’da hepsi var premium spor ayakkabı pazarları için bu yıl yatırımcı nakit topladı.

Bütün bunlar, elbette ki, ekonomik ters rüzgarlara ve tüketici korkusu, spor ayakkabı yeniden satış platformları için neredeyse doyumsuz bir iştah var. Ve bankada 12 milyon dolar daha olan Laced, teknoloji, ürün ve veri bilimine yatırım yapmak da dahil olmak üzere platformunu geliştirerek bu trendden yararlanmak istiyor.

Olvott, “Sektör ve model çok benzersiz olduğundan, raftan çekebileceğimiz hiçbir teknoloji yok, bu nedenle alıcılarımıza, satıcılarımıza ve kimlik doğrulama modelimize en iyi hizmeti sunmak için tescilli teknolojiye büyük yatırım yapmak zorunda kaldık” dedi. . “Bunu yaparak, net bir amaçla hızla ölçeklendirme yeteneğinin kilidini açacağımızı biliyoruz.”

Laced’in A Serisi turu, H&M’in yatırım kolu H&M Group Ventures’ın katılımıyla Londra merkezli yatırım şirketi Talis Capital tarafından yönetildi; B&Y Girişim Ortakları; Truesight Girişimleri; ve bir avuç melek yatırımcı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın