Fetch’in kurucusu Melonee Wise, CTO’da Agility Robotics’e katıldı

Çevikliği son birkaç yıldır biraz tartıştık. Son zamanlarda, Oregon firmasının ticarileştirme çabasına odaklanıldı. Buradaki teknolojinin etkileyici olduğuna şüphe yok. Hâlâ bir OSU araştırma projesiyken bu çok açıktı. Öte yandan, pazara giden yol zorluydu.

Son kilometre teslimatına odaklanan bir Ford ortaklığı pek meyve vermedi, bu nedenle gelişen depo karşılama ve lojistik dünyası bizi çağırdı. Şirket, iki ayaklı robotunun kafa sporu yapan yeni bir versiyonunun pilotluğunun yanı sıra son zamanlarda işe alım çılgınlığı yaşıyor. Mart ayında, daha önce Apple ve Ford’da çalışan yeni COO Aindrea Campbell ile sohbet ettim. Geçen yıl Agility, yeni bir CFO (Renuka Ayer) ve CCO (Rich Bohne) da atadı.

Bugün, depo emelleri için bir başka güven oyu olarak okunması gereken yeni bir CTO’yu duyuruyor. Melonee Wise, Fetch Robotics’in kurucu ortağı ve CEO’suydu. 2021’de Zebra Technologies’e satışı. Aradan geçen yıllarda, Zebra’nın Robotik Otomasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Agility’nin kurucu ortağı ve CEO’su Damion Shelton hazırladığı bir açıklamada, “Bugün, sektörün önde gelen isimlerinden ve tanınmış robot uzmanı Melonee Wise’ı yeni CTO’muz olarak ekibe davet ederek bu inanılmaz liderlik büyüme yılını sonlandırmaktan heyecan duyuyoruz.”

Görsel Kaynakları: TechCrunch

Habere bağlı bir yayın, “Melonee’nin robot filoları inşa etme ve konuşlandırma konusunda gezegendeki hemen hemen herkesten daha fazla (veya daha fazla) deneyim getirdiğini” belirtiyor. Kesinlikle dava açılabilir. Wise, oyundaki en iyi robotik lojistik sistemlerinden biri haline gelecek olan şeye liderlik eden eski bir Willow Garage yöneticisidir. Muhtemelen Agility’nin birlikte çalışabilirliğe ve daha geniş robotik ekosisteme daha fazla odaklanmasına yardımcı olacak, çünkü depo mevcut sistemlere entegre olmaya çalışıyor.

Wise CTO rolüne adım atarken, Cassie projesi Digit’e dönüşecek olan robot bilimi profesörü kurucu ortak Jonathan Hurst CRO oluyor – bu açıkça Robotik Başkanı. Şirket yazıyor,

Bu nedenle, günlük işleriyle daha yakından eşleşmesi için unvanını CTO’dan CRO’ya kaydırdı: Agility’nin araştırma ve geliştirme yol haritasını belirlemek, inovasyon hattını geliştirmek, Digit’in endüstriyel tasarımına öncülük etmek ve şirketin genel marka kimliğini beslemek.

Tüm bu hareketler bazı etkileyici zamlarla finanse ediliyor. Nisan ayında, şirket bir duyuru yaptı. 150 milyon $ B Serisitoplam fonunu bugüne kadar 180 milyon dolara çıkardı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın