Venmo, yeni genç hesapları ve banka kartıyla genç tüketicileri ve ebeveynleri hedefliyor

Venmo bugün, ebeveynlerin ve yasal vasilerin, para gönderip alabilmeleri için gençleri için bir Venmo hesabı açmalarına izin veren genç hesaplarını kullanıma sunduğunu duyurdu. Aylık bir ücreti olmayan hesap ayrıca Venmo Teen Debit Card ile birlikte geliyor. Her Venmo Genç Hesabı, bir ebeveynin kişisel Venmo hesabına bağlıdır ve bu hesap tarafından yönetilir, ancak genç hesabının ebeveyn hesabından ayrı bir bakiyesi vardır.

Venmo Genç Hesabı, ebeveynlerin işlemleri izlemesine, gizlilik ayarlarını yönetmesine ve gençlerine para göndermesine olanak tanır. Gençler, Venmo uygulamasında kendi harcamalarını takip edebilir ve örneğin okul sonrası bir işten fonların doğrudan Venmo Genç Hesabına ödenmesine olanak tanıyan doğrudan mevduat almaya hak kazanabilirler.

Ebeveynler, gençlerine Venmo uygulamasına erişim izni verip vermemeyi seçebilir. Venmo Genç Hesabının bakiyesini ve işlem geçmişini görüntüleyebilir, Genç Banka Kartı PIN’ini yönetebilir, banka kartını kilitleyebilir ve kilidini açabilir, arkadaş listelerini gözden geçirebilir ve kullanıcıların hesapla etkileşimini engelleyebilirler. Ebeveynler, kişisel Venmo hesaplarından en fazla beş Venmo Genç Hesabını izleyebilir. Ebeveynler, gençlerin ödemelerini engelleyemese de, otomatik olarak uyarılırlar.

Gençlerin kripto gibi standart bir Venmo hesabıyla gelen bazı özelliklere erişemediklerini belirtmekte fayda var. Venmo, şu anda genç hesaplar için tasarruf hesapları veya bütçeleme araçları gibi herhangi bir ek işlevsellik eklemeyi planlamadığını söylüyor.

Venmo Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Erika Sanchez, “Özellikle Z kuşağının %86’sının kişisel finans hakkında bilgi edinmek için bir uygulama kullanmakla ilgilendiğini düşünürsek, Venmo, gençlerin parayla sorumlu bir şekilde nasıl ilişki kuracaklarını öğrenmeleri için doğal bir yer” dedi. Bir deyim. “Ebeveynler veya yasal vasiler için, Venmo Genç Hesabı, gençlerine bir miktar finansal esneklik sağlarken, ebeveyn denetimleri ve gençlerin harcama alışkanlıklarına ilişkin görünürlük sağlar.”

Venmo'nun banka kartının yanındaki telefondaki yeni genç bankacılık hesabı

Görsel Kaynakları: Venmo

Şirket, araştırmaların Z kuşağının %45’inden fazlasının kişisel finans hakkında bilgi edinmek için bir yetişkinle konuşmayı tercih ettiğini ve ebeveynlerin %50’den fazlasının çocuklarının para yönetimi hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak bir uygulama kullanmakla ilgilendiğini gösterdiğini söylüyor. Venmo, Genç Banka Kartı ve Venmo Genç Hesabının ebeveynlerin ve gençlerinin birlikte para yönetimi becerileri geliştirmelerine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Başlamak için, ebeveynlerin gençleri adına bir Venmo Genç Hesabına kaydolmaları gerekir. Bunu, Venmo uygulamasındaki “Ben” ekranına gidip sol üst köşedeki adlarına dokunarak ve ardından açılır menüden “Genç hesabı oluştur”u seçerek yapabilirler. Ebeveynler bir Genç Banka Kartı rengi seçebilir ve gençleri hakkında ad, doğum tarihi ve adres gibi bilgileri girebilir.

Venmo’nun bu lansmanı bir süredir planladığını belirtmekte fayda var. 2020’de Venmo görüldü yeni bir özelliğin prototipini oluşturma bu, yetişkin kullanıcıların, hesaplarına bağlı gençleri için bir banka kartı açmasına izin verecekti.

Şirket, genç bankacılığını araştırarak yetişkinlerin Venmo’ya kaydolması için yeni bir neden oluşturabilir. Hizmet, gençlerin Uber yolculukları veya akşam yemeği gibi şeyler için faturayı bölmeleri için zaten popüler bir yol, bu nedenle şirketin sosyal bankacılığı genç bir demografiye getirmesi mantıklı. Ancak Venmo, genç banka kartı pazarına geç kaldı. gibi girişimler Yeşil ışık Ve Adım ebeveynlerin özel banka kartlarıyla ilgili gençlik harcamalarını yönetmesine izin verin.

Venmo Genç Hesabı, önümüzdeki ay belirli müşterilere sunulacak ve önümüzdeki haftalarda geniş çapta kullanıma sunulacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın