Onyx Private, varlıklı profesyonellerin kendi bankalarına ihtiyaçları olduğuna inanıyor, bu yüzden bir banka kuruyor

Dijital banka Oniks Özel bugün özellikle yüksek kazançlı Y kuşağına ve Z kuşağına özel bankacılık ve yatırım hizmetleri sağlamak için 4,1 milyon dolarlık yeni fon sağladığını duyurdu.

Yatırıma Village Global, Y Combinator, Global Founders Capital, One Way Ventures, 186 Ventures ve Olive Tree Capital katıldı.

Onyx Private, Piermont Bank ile ortaklaşa, çek hesapları, banka kartı ve ödemeler ve satın almalarda nakit iadesi dahil olmak üzere dijital bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Yatırım tarafında, fintech, nakit temizleme hesapları ve ABD hazine bonoları gibi minimum 100 $ ve düşük ücretlerle yüksek getirili, sabit getirili portföylerden yatırım portföyleri geliştirir.

Onyx Private’a katılmak için bir başvuru süreci vardır ve müşteriler, üyeliği tek bir ödemede öderseniz ücretsiz plan veya ayda 50 ABD doları veya ayda 40 ABD doları olan premium plan arasında seçim yapabilir.

Yatırım hizmetleri Helium Advisors tarafından yönetilir ve aracılık hesabı, Bank of New York Mellon’a ait bir takas odası olan Pershing aracılığıyla yapılır.

Buna ek olarak, şirket etkinlik, yemek, otel ve uçuş rezervasyonu ve hatta mücevher gibi lüks hediyeler satın alma konusunda yardımcı olmak için dijital bir kişisel asistan aracılığıyla bir “yaşam tarzı konsiyerj” hizmeti sunuyor.

Victor Santos, Douglas Lopes ve Tiago Passinato şirketi 2022’de kurdu. Amerika Birleşik Devletleri’ne çocukken gelen Santos, daha önce Mayıs 2020’de Via Varejo tarafından satın alınan finansal kapsayıcılık odaklı bir Brezilya neobankası olan banQi’nin kurucu ortağıydı.

Onyx Özel bankacılık panosu ve kartı

Onyx Private’ın bankacılık panosu ve kartı. Resim Kredisi: Onyx Özel

Düşük gelirli bireyler için ürünler yaratırken Santos, TechCrunch’a kendisinin ve kurucu ortaklarının pazarda bir boşluk olduğunu fark ettiklerini söyledi: çok zengin veya düşük ve orta sınıf için pek çok seçenek var, ancak aradakiler için pek fazla seçenek yok.

Santos, “Bunlar, zengin olması gerekmeyen, ancak avukatlar, doktorlar veya teknoloji alanında çalışan insanlar gibi varlıklı profesyoneller” dedi. “Onyx’in amacı, daha modern, daha erişilebilir bir özel banka oluşturmak ve bugün yalnızca ‘ultra zenginlerin’ kullanabileceği araçları demokratikleştirmek.”

Onyx Private, yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürüldüğünden bu yana her ay %30 büyüdü ve ayda 4 milyon doların üzerinde işlem ödeme değeri işliyor. Santos, şirketin yıl sonuna kadar bu hacmi 5 kat artırma hedefiyle TPV’de 5 milyon dolara yaklaştığını söyledi.

Sırada, Santos, Lopes ve Passinato, Onyx Private’ı “yeni nesil UBS” olarak tasavvur ediyor ve yeni fon bu hedefe doğru gidecek. Şirket, yeni ürün gruplarına bir miktar sermaye koymayı ve önümüzdeki yıl finans, emlak planlaması ve vergi danışmanlığı sağlayacak bir uygulama içi insan mali danışmanı ortaya çıkarmayı planlıyor. Şimdiye kadarki büyümesinin çoğu yönlendirmelerden geldi; ancak şirket artık pazarlamaya yatırım yapacak.

Santos, “Düşük gelire odaklanan bu yeni bankalar üzerinde çok fazla baskı var ve güçlü olduğunu düşündüğümüz şey, kullanıcı başına ortalama gelirimizin ve kullanıcılarımızın ortalama bakiyesinin bu geleneksel neo-bankalardan 10 ila 12 kat daha fazla olması,” dedi. “Biz küçüğüz ama bu, bunun çok farklı bir demografi olduğunu ve bu demografiden premium hizmetler için ödeme yapmaya daha istekli olduğunu gösteriyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın