EV kamyon üreticisi Nikola, genel merkez yangınında faul olduğundan şüpheleniyor

Nikola Corp Cuma günü, Phoenix genel merkezinin dışında bazı akülü elektrikli kamyonlarını etkileyen bir yangında “kötü oyun” olduğundan şüphelendiğini söyledi.

Nikola’nın yaptığı ateş tweet attı hakkında ve o zamandan beri TechCrunch ile onaylandı, bu sabah erken saatlerde genel merkezinin arkasında başladı. Olaydan hemen önce etkilenen TIR’ların olduğu bölgede bir araç görüldü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Şirket, “Ekibimiz Phoenix ve Tempe İtfaiye Departmanlarını hızlı harekete geçtikleri ve duruma hakim oldukları için alkışlıyor” diye tweet attı. “Mevcut olduğunda ek bilgiler yayınlayacağız.”

Şirket, tam olarak kaç aracın etkilendiğine dair ayrıntı vermedi, yalnızca “birden fazla” kamyonu içerdiğini belirtti.

rent a car 34

Hisseler yaklaşık %8 düşüşle 1,27 dolara geriledi.

Yangın, kuşatma altındaki EV kamyonunun yandığını açıklamasından bir hafta sonra meydana geldi. 270 çalışanı işten çıkarıyorveya işgücünün yaklaşık %23’ünü oluşturuyor ve nakit para biriktirmek istediği için elektrikli kamyon çabalarını Kuzey Amerika ile sınırlıyor. Şirketin Avrupa programlarını destekleyen yaklaşık 150 işçi işten çıkarıldı. Şirketin Phoenix ve Coolidge, Arizona’daki diğer 120 çalışanı da işini kaybetti. Yaklaşık 900 çalışan kaldı.

Nikola kesintilerin olduğunu söyledi personelle ilgili nakit harcamalarını yılda 50 milyon dolardan fazla azaltması bekleniyor. Kesintiler sonucunda şirketinyıllık nakit harcamanın 2024 yılına kadar 400 milyon doların altına düşmesi bekleniyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın