Erdoğan, TFF heyetini kabul etti

Erdoğan, TFF heyetini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul basına kapalı gerçekleşti. Cumhuriyetin 100. Yılı Türk Futbol Tarihi Sergisi’nin futbol evveliyatına fer tutma yanında gençlere spor aşkının aşılanmasına da katkı sağlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sergimiz bununla birlikte ülkemizde futbolun hangi aşamalardan geçerek bugünlere geldiğini yayınlayan mühim bir hafızadır. Türk futbolunun daha da ileriye gitmesi, milletimizden görmüş olduğu İlgiye layık bir konuma erişmesi için gereken her türlü adımı atıyoruz, atacağız” dedi.

Bugün Türkiye’nin spor altyapısında oldukça ileri bir noktaya ulaştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin pek oldukca şehrine dünyada parmakla yayınlanan yeni stadyumlar kazandırdık. Şimdiye kadar 36 stadyumun yapımı sona erdi, 6 tanesinin yapımı 4 tanesinin de proje ve ihale çalışmaları devam ediyor. İnşallah onları da vakitlice tamamlayarak sporcularımızın ve sporseverlerin istifadesine sunmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.

Ampute Futbol Milli Takımı’nın, Avrupa’da ve dünya ölçeğinde elde ettiği üstün başarılarla bu konuda örnek teşkil ettiğini anlatım eden Erdoğan, “Tüm bu tarz şeyleri yaparken tek gayemiz; futbolla birlikte bütün spor dallarında ülkemizin internasyonal alanda hak etmiş olduğu konuma gelmesidir. İnancın, iradenin ve azmin hiç bir engel tanımayacağını burada görüyoruz. Uluslararası müsabakalarda benzer başarı hikayelerini öteki takımlarımızın da yazmasını da temenni ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“Bu mevzuda devletimiz spor kulüplerimiz ve futbolcularımız ile beraber Türkiye Futbol Federasyonu’na da mühim sorumluluklar düşüyor” diyen Erdoğan, “Federasyonumuzdan ayrıca futbola husumetin, holiganların ve siyasetin girmemesi için de azami çaba göstermesini bekliyoruz. Bölgemizin ve dünyanın içinde bulunduğu duyarlı durum sporun birleştirici birliği güçlendirici fonksiyonla daha oldukça ihtiyacımız olduğunu gösteriyor inşallah bunu da son 20 senedir olduğu gibi yeniden sizlerle beraber sizlerle omuz omuza sizlerle dayanışma içinde gerçekleştireceğiz” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın