AK Parti’den anayasa değişikliği teklifi ziyareti

AK Parti’den anayasa değişikliği teklifi ziyaretiAK Parti heyeti TBMM’de siyasal parti gruplarını ziyaret etti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu ve İYİ Parti Antalya mebus Hasan Subaşı’nı ziyaret etti.

Bakan Bozdağ, görüşemeden sonra anayasa değişikliği mevzusundaki emekleri değerlendirdiklerini belirterek, “Biz bugüne dek yaptığımız hazırlıklar hakkındaki kendilerini bilgilendirdik, yaptığımız çalışmanın çerçevesinde değerlendirmelerimizi kendilerine ilettik. Bu mevzuda kendilerinin görüşlerini istişare, değerlendirmelerini ve tutumlarına dair beklentilerimizi anlatım ettik. Kendilerine somut bir teklif metni sunmadık. Çünkü bu hazır bir teklifle gitme değil de onların görüşlerini de alarak bu süreci ona gore şekillendirme düşüncesiyle bir ziyaret olduğundan somut bir metin kendilerine sunmadık” dedi.

İYİ Parti Grubu Başkanı İsmail Tatlıoğlu, görüşmelerinin anayasa değişikliği kapsamında bulunduğunu belirterek, “Biz mevzuyu Sayın Genel Başkanımıza ve partimizin kurullarına ileteceğiz. Oradaki kararımızı paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın