Erdoğan: "Spora yönelik yatırımlar artıyor”

Erdoğan: “Spora yönelik yatırımlar artıyor”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi 17. Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı’na video mesaj gönderdi.

Heyeti Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu anlatım eden Erdoğan, “Sizleri ülkemizde ağırlamaktan kıvanç duyuyorum. Türkiye’ye hepiniz sefalar getirdiniz. Konferansın başarı göstermiş geçmesini, ülkelerimiz ve spor camialarımız açısından hayırlara vesile olmasını arzuluyorum. Farklı toplumların spor ortak paydasında bütünleşmesi, barış atmosferinin güçlenmesinin yanında işbirliğinin de gelişmesine katkılar sunuyor. Çatışmaların ve savaşların küresel gündemi meşgul etmiş olduğu günümüzde sporun birleştirici, kucaklayıcı yönüne daha fazla ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin ev sahipliği yapmış olduğu internasyonal spor organizasyonları aracılığıyla insanlığa karşı sorumluluğunu yerine getirdiğini kaydeden Erdoğan, “Ülkemiz genelinde sportif tesisleşme ve sporun tabana yayılması çalışmalarımız günden güne artıyor. Sporcularımızın uluslararası farklı branşlarda elde ettikleri başarıları, spora verdiğimiz önemin sonuçları olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Konferans çerçevesinde alınacak kararların faydalı olacağına inandığını anlatım eden Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki dönemde de insanımıza sporu sevdirecek, ülkemizi bir spor ülkesi haline getirecek adımları da atmayı sürdüreceğiz. Kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi çatısı altında spor yönetimi konusunda işbirliğimizi geliştirmeye hazır olduğumuzu bu vesile ile anlatım etmek istiyorum. Konferansa katkı sunan, içeriğini zenginleştiren tüm her insana teşekkür ediyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın