Enkazdan 12 saat sonrasında 2 çocuğuyla kurtarılan anne: Üfleyerek çocuklarıma nefes aldırdım

Enkazdan 12 saat sonrasında 2 çocuğuyla kurtarılan anne: Üfleyerek çocuklarıma nefes aldırdımKahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşinden enkaz altından çıkarılan depremzedelerin anlattıkları yaşanmış olan facianın boyunu ve acıyı bir kez daha gözler önüne serdi.

İlk deprem esnasında Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan evlerinin enkazında kalan anne Kader Ercan ile oğlu Resul Yakup ve kızı Aybike Ercan, saatlerce yardım bekledi.

Olay sırasında çalıştığı benzin istasyonunda bulunan Abdullah Ercan, ailesinin enkaz altında kaldığını öğrenince evlerine koştu. Abdulkadir Ercan, bununla beraber eşinin eniştesi ve yakınlarıyla beraber enkazda kalan ailesini kurtarmak için kendi imkanlarıyla çalışma başlattı.

12 SAAT SONRA EŞİ VE ÇOCUKLARINI ENKAZDAN ÇIKARDI

Abdullah Ercan, 12 saat süren emek harcama kararı eşi ve 2 çocuğunu enkazdan yaralı olarak çıkardı. Kader Ercan ile 2 çocuğuna ilk müdahale olay yerinde yapılmış oldu. Buradaki tedavisinin peşinden ağabeyi Murat Özel vesilesiyle Bursa’nın İnegöl ilçesine getirilen Kader Ercan ile 2 çocuğu İnegöl Devlet Hastanesi’nde tedavi dibine alındı.

“ÜFLEYEREK ÇOCUKLARIMA NEFES ALDIRDIM”

Yaşadığı dehşet dolu dakikaları anlatan Kader Ercan, evlatlarının yıkıntı altında soluk alması için büyük çaba sarf ettiğini söylemiş oldu. Beşik şeklinde sallandıklarını Kader Ercan, “Gece uyandım, resmen yıkımdı. Oğlumu uyandırdım. Kızımı kucağıma alıp kaçarken, ev üzerimize yıkıldı. Yıkımda enkazın altında kızım kolumun altında, oğlum ise ayağımın dibindeydi. Kızımı kaldırıp soluk almasını sağladım. Üfleyerek çocuklarıma nefes aldırdım. Çok bağırdım fakat sesimi duymadılar. Bir vakit sonrasında ayağımızın altından bir fer açıldı. O açılmasaydı biz nefes alamazdık. Sonra eşim ve eniştem geldi ve kıra kıra açtılar. 12 saat sonra enkazdan çıkarıldık. İnegöl’den ağabeyim gelip, bizi götürdü” dedi.

Tedavi altına alınan Kader Ercan ile çocuklarının sıhhat durumun iyi olduğu öğrenildi. İnegöl Kaymakamı Eren Arslan ile İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, aileyi hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunmuş oldu. (DHA)

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın