Elon Musk’ın ‘haksız bir davayı asla teslim etmeyeceğini’ söyledikten sonra hakaret davasını çözdüğü bildirildi

Eleştirmen Randeep Hothi tarafından Tesla CEO’su Elon Musk aleyhine açılan bir karalama davası görünüşe göre sona yaklaşıyor ve bildirildiğine göre milyardere mal oluyor on büyük olanlar.

Grubun vokal üyesi Hothi’yi temsil eden avukatlar $TSLAQ Twitter’daki açığa satış yapanlar topluluğu, Musk’ın Mart ayında yaklaşık üç yıllık davayı çözmek istediğini söyledi. Hothi Pazartesi günü tweet atarak iddia edilen teklifi “mütevazı bir 10 bin dolara” kabul ettiğini söyledi.

Tesla şüphecisi, “bak[s] ondan postayla bir çek almayı dört gözle bekliyorum.”

Hothi şöhret oldu Tesla’nın devasa fabrika planlarına ve “tam sürücüsüz sürüş” teknolojisine şüpheyle bakan biri olarak. 2019’da Tesla, Hothi’ye karşı kalıcı bir yasaklama emri istedi ve “takip edildi, taciz edildi ve tehlike altında” çalışanlar bir Model 3 ile dışarıdayken.

Ek olarak Tesla, Hothi’nin Kaliforniya’daki Fremont tesisine izinsiz girdiğini ve etrafına kameralar yerleştirdiğini söyledi.

Cevap olarak bir “savunma fonu” GoFundMe’deki Hothi için 100.000 $ toplamayı hedefledi ve sonunda 229.592 $ elde etti. Tesla yakında davasını düşürdü iddialarını destekleyecek kanıtları kamuya açıklamadan.

Yine de yaklaşık bir ay sonra Musk, Hothi’nin “neredeyse Tesla çalışanlarını öldürüyordu” şirketin başka bir sesli eleştirmenine, Aaron Greenspan’a bir e-postada. Greenspan, CEO’nun e-postasını yayınladı ve Hothi daha sonra California Alameda Yüksek Mahkemesinde iftira davası açtı.

Hothi’nin avukatları, Ağustos 2020’de yapılan bir şikayete göre, CEO’nun destekçilerinin Hothi’yi “Hothi’yi yalancı, katil, terörist ve deli bir manyak olmakla” suçladığını söyleyerek Musk’ın yorumunun “Twitter’da nefret dolu bir tepkiye yol açtığını” iddia etti. Musk’ı temsil eden avukatlar, mahkemeye davayı reddetmesi için dilekçe verdi, ancak sonuçta dava keşif aşamasına geldi.

Yaklaşık bir yıl önce Musk tweet attı Tesla’nın “muhtemelen kaybedecek olsak bile bize karşı haksız bir davayı asla teslim etmeyeceğini / çözmeyeceğini” söyledi. Hothi’nin avukatları Pazartesi günü yaptıkları açıklamada bu tweet’e atıfta bulunarak, “Musk’un bu davanın adil olduğunu gecikmiş olarak kabul etmesini memnuniyetle karşılıyoruz.”

Mahkeme belgeleri, Hothi’nin avukatlarının bugün erken saatlerde davanın düşürülmesi için talepte bulunduğunu gösteriyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın