Elon Musk, Twitter’ın nihayet 4/20’de eski onay işaretlerini kaldıracağını söyledi

Elon Musk, Twitter’ın nihayet 20 Nisan veya 4/20’de eski mavi onay işaretlerini kaldırmak için harekete geçeceğini çünkü o şakayı bırakamayacağını söyledi. Bir tweet’te bu “son tarih” dedi. Hareket gerçekleşirse, Twitter sahip olacak doğrulama işaretleri yalnızca ücretli kullanıcılar ve işletmeler ile devlet kurumları ve yetkilileri içindir.

Şirket ilk olarak geçen ay bu mirası duyurdu onay işaretleri 1 Nisan’da kaldırılacak. Ancak Musk’ın vaat ettiği birçok teslim tarihi gibi, tarih geçti ve hiçbir şey olmadı.

Bu ayın başlarında, içinde artık silinmiş bir tweetMusk, şirketin eski doğrulanmış hesaplara “birkaç hafta mühlet” vereceğini belirtti.

Geçen ay Musk, Twitter’ın önermeyi bırakacağını da söyledi. 15 Nisan’dan itibaren “Sizin İçin” algoritmik zaman çizelgesinde doğrulanmamış hesaplar. Kısa bir süre önce şirket, birisi doğrulama işaretine dokunduğunda gösterilen etiketi “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone olduğu veya eski bir doğrulanmış hesap olduğu için doğrulandı” olarak değiştirdi. Bu, insanların Twitter Blue aboneleri ile eski doğrulanmış hesaplar arasında ayrım yapmasını zorlaştırdı.

Sosyal ağın ayrıca üzerinde çalıştığı bildiriliyor devlet kimliği aracılığıyla doğrulamaTwitter Blue kullanıcıları onları onay işaretlerini gizle.

Ek olarak Musk, işletmeleri ve medya markalarını ayda 1.000 ABD dolarına mal olan kurumsal doğrulama için ödeme yapmaya zorluyor. Yayın parasını ödemeyi reddettikten sonra New York Times’ın doğrulama işaretini elinden aldı. NYT dışında, diğer yayınlar gibi Washington Post ve Politico ayrıca doğrulama için herhangi bir ücret ödemeyeceklerini söylediler.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın