Elon Musk iki yeni EV ile dalga geçiyor, Tesla’nın zaten bir tane inşa ettiğini söylüyor

Tesla CEO’su Elon Musk Salı günü iki yeni elektrikli araçla dalga geçti otomobil üreticisinin 2023 yıllık hissedarlar toplantısı. Milyarder yönetici, Tesla’nın şimdiden yeni bir ürün geliştirme sürecinde olduğunu bile iddia etti.

Musk, “Aslında yeni bir ürün geliştirdiğimizi vurgulamak istiyorum” dedi. “Aslında yeni bir ürün tasarlıyoruz. Burada elimizin üzerinde oturmuyoruz.”

Musk, üretim hattında iki yeni ürün olduğunu ve “hem ürünlerin tasarımı hem de üretim tekniklerinin sektörde mevcut olan her şeyden çok daha üstün olduğunu” söyleyerek devam etti.

CEO konuşurken, arkasındaki ekranda bir araç siluetinin işlenmiş bir görüntüsü belirdi ve izleyicilere araçlardan birinin tanıtımını yaptı. Bu araç, Musk’ın 2020’de bahsettiği 25.000 dolarlık hatchback olabilir. şirketin pil günü. Bu toplantının yeni bir ürün duyurusu yapmanın yeri olmadığını ve eninde sonunda düzgün bir ürün lansmanının yapılacağını söyledi.

Musk sahnede aracı “inşa etmek” ile neyi kastettiği konusunda net değildi. Üretim hacimli bir araç yerine bir prototip üretiliyor olması muhtemeldir.

Tesla gelecek serisi yatırımcı günü 2023

Tesla Investor Day 2023 sunumundan iki yeni aracı gösteren ekran görüntüsü. Resim Kredisi: Tesla/Ekran Görüntüsü

Tesla daha önce iki yeni modelin tanıtımını yapmıştı. Mart ayında Yatırımcı Günü, Tesla’nın tüm serisini ve iki açık araba ana hatlarını içeren bir fotoğrafı gösteriyor. Araçlardan biri minibüs boyutunda, diğeri ise sedan veya hatchback boyutunda görünüyordu. Her ikisinin de çok daha yüksek hacimlerde satılan daha uygun fiyatlı araçlar olması bekleniyor.

Musk, “Elon’un tahmini, bu iki modelin bir araya gelmesiyle muhtemelen yılda 5 milyondan fazla birim üreteceğimiz yönünde” dedi.

Yatırımcı Günü sırasında Tesla, Meksika’da bir gigafactory kurma planlarını da doğruladı; burada birçok kişi, Tesla hayranları tarafından genellikle “Model 2” olarak anılan hatchback üretiminin inşa edileceğine dair spekülasyon yaptı.

Musk’ın alay ettiği ikinci aracın sahip olduğu robotaksi olacağına dair bazı spekülasyonlar var. geçmişte atıfta bulunulan. Bir seyirci, Musk’tan Tesla’nın araç paylaşımı için kullanılmasıyla ilgili bir güncelleme istedi ve Musk, araç paylaşımının “otonom sürüş dünyasında gerçekten alakalı olmayacağını” söyledi.

Yönetici, Tesla’nın başarıya yaklaştığını söylemeye devam etti. tam kendi kendine sürüşMusk’ın son birkaç yılda birçok kez iddia ettiği bir şey.

Hissedarlar toplantısında Tesla ayrıca şunları duyurdu: eski CTO JB Straubel, otomobil üreticisinin yönetim kuruluna geri dönecek ve şirketin bazılarını denemeyi amaçladığını geleneksel reklam yöntemleri yeni özellikleri tanıtmak için.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın