Düzenleyiciler 20 milyar dolarlık Adobe-Figma anlaşmasını bozarsa ne olur?

Adobe duyurulduğunda oldu 20 milyar dolar koymak Eylül 2022’de Figma’yı satın almak için, insanların bunun bir rakibi piyasadan çekmeye yönelik bariz bir girişim olduğunu varsaymaya başlaması çok uzun sürmedi.

Özellikle teklifin şirketin en son değerlemesinin iki katı olduğu ve Figma’nın gelirinin yaklaşık 50 katı değerinde olduğu düşünüldüğünde, kesinlikle merak uyandırıcıydı. Anlaşmanın, Adobe’nin kaba kuvvet gösterisi olmadığını iddia etmek zor; düzenleyicilerin yıllarca teknoloji devlerinin yaygınlaşmasına izin verdikten sonra durmaya çalıştıkları türden bir kurumsal toplama, sonunda aşınabilecek yeni şirketleri satın alma pazar payları.

Önerilen Adobe-Figma anlaşması kesinlikle düzenleyicilerin dikkatini çekti – hoş bir şekilde değil. Zaten, Adalet DepartmanıCMA — İngiltere’nin rekabet gözlemcisi – Ve AB anlaşmaya uzun ve sert bir şekilde bakıyorlar ve herhangi birinin rekabete aykırı olduğu için anlaşmayı bozabileceğini düşünmek çok da zor olmayacaktır.

“Düzenleyici sürecin ön aşamalarındayız ve CMA, EC ve DOJ ile bu anlaşmanın destek sağlayacağı işletmeler, pazarlar ve olumlu ekonomik etkiler hakkında yapıcı görüşmeler yapıyoruz. [customers’ positive] incelemeler [of the product]”Bir Adobe sözcüsü TechCrunch + ‘ya söyledi.

rent a car 34

Sıradan bir gözlemci için bile oldukça açık görünüyor ki, Adobe potansiyel bir rakip almaya çalışıyor hem rekabeti hem de yeniliği bastırabilecek bir hamle, tasarım yazılımı tüketicileri için harika bir karışım değil.

Elbette anlaşma, Adobe’ye rakip bir tasarım aracı olan Adobe XD ile kendi başına oluşturmaya çalıştığı tamamen yeni bir görünüm kazandıracaktı. Ancak XD hiçbir zaman fazla ilgi görmedi, bu da şirketin neden mahsulün kremasını almak için 20 milyar doları aşmaya istekli olduğunu açıklıyor.

İçinde TechCrunch Disrupt’ta bir röportaj Geçen sonbaharda Figma’nın kurucu ortağı Dylan Field, iki şirketin birlikte gerçekten daha iyi olacağını savundu. Ama elbette bunu düşünmek için 20 milyar nedeni var.

Pazarlama ekibinin en büyük rakibi olarak resmettiği şirketle neden güçlerini birleştirmeye karar verdiği sorulduğunda, yaratıcılık ve tasarımı birleştiren iki şirket gördü ve kendisinde bu yönde hareket edecek kaynaklara sahip olduğunu göremedi. kendi, en azından uzun bir süre için. “Daha fazla üretkenlik alanına girebilmek için gidip bunu başarmak istiyorsak, bu çok zaman alacak. Bunu Adobe bağlamında yapabilmek ve bunu yapabilmek, bence bize büyük bir avantaj sağlıyor ve bu konuda gerçekten heyecanlıyım,” dedi Field.

Ancak düzenleyiciler yakından bakarken, bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmek zor değil. Ama öyle olsa bile, anlaşma Figma ve destekçileri için net bir pozitif olur mu? Bunun hakkında konuşalım.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın