Disrupt’ın Donanım Aşamasında bir sonraki endüstriyel robotik dalgası hakkında bilgi edinin

Robotik yatırımları 2020’den önce doğru yönde ilerliyordu, ancak daha fazla firma işi otomatikleştirmeye zorlarken pandemi yatırımcı ilgisini önemli ölçüde artırdı. Üretim onlarca yıldır otomatikleştirildi ve salgın aynı zamanda hem işgücü eksikliklerini hem de depo/lojistik robotlarının konuşlandırılmasını önemli ölçüde artırdı.

İşgücü açığı devam ederken, yatırımcılar muazzam bir büyüme potansiyeli görüyor Hala büyük ölçüde kullanılmayan sektörlerde yeni bir endüstriyel robot dalgası için. Sırada ne var? Agtech, inşaat ve sağlık hizmetlerinin hepsi iyi bahislerdir.

Farm-ng’nin danışma kurulu üyesi Claire Delaunay, Dusty Robotics’in kurucusu ve CEO’su Tessa Lau ve Diligent Robotics’in CEO’su Andrea Thomaz’ın bize katılacakları için heyecanlıyız. Donanım Aşaması de TechCrunch Bozma 202319-21 Eylül tarihlerinde San Francisco’da gerçekleşecek.

Bir panel tartışması sırasında, bu önde gelen robot bilimciler kendi sektörlerindeki en son gelişmeleri tartışacaklar: tarım teknolojisi, inşaat ve sağlık. Sağlam robotik sistemler inşa etmek herkesin bildiği gibi zordur ve bunu ölçekte yapmak daha da zordur. Ürünlerin ölçeklendirilmesi ve kullanıma sunulmasıyla ilgili zorlukların üstesinden gelmemizi sağlayacaklar.

Ayrıca salgının, tedarik zinciri sorunlarının ve devam eden işgücü sıkıntısı, stratejilerini hem şirketlerini büyütme hem de finansman sağlama açısından etkiledi.

Claire Delaunay, bu alanda farklı bir geçmişe sahip tecrübeli bir robot bilimi ve mühendislik uzmanıdır. Bundan önce, Robotik ve Yapay Zeka için çığır açan Isaac Platformunu geliştirdiği Nvidia’da mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Delaunay ayrıca sürücüsüz teknoloji şirketi Otto’nun kurucu ortağı oldu ve Uber tarafından satın alınmadan önce mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca Google Robotics’te gelişmiş robotik projeleri yönetti.

rent a car 34

Robot teknolojisindeki en etkili kadınlardan biri olarak kabul edilen Tessa Lau, en son girişimi Dusty Robotics ile inşaat sektöründe devrim yaratan ödüllü bir CEO ve robot uzmanıdır. Dusty, BIM’den sahaya yerleşim sürecini robotik bir FieldPrinter aracılığıyla otomatikleştirerek maliyetli hataları ortadan kaldırır ve inşaat programlarını hızlandırır. Dusty Robotics’ten önce Lau, otel dağıtımını otomatikleştirdiği ve tüketiciye dönük robotların küresel dağıtımını ve yönetimini düzenlediği Savioke (Relay) Robotics’in kurucu ortağı, CTO’su ve robot fısıldayan şefiydi. Lau, modern robot teknolojisindeki en etkili güçlerden biri olarak bilinen efsanevi araştırma laboratuvarı ve teknoloji geliştirme merkezi Willow Garage’ın ilk üyelerinden biriydi.

Diligent Robotics’in CEO’su ve kurucu ortağı Andrea Thomaz, ünlü bir sosyal robotik uzmanıdır. Ulusal Bilim Akademisi tarafından, MIT Technology Review’un 35 Yaş Altı Yeni Nesil 35 Mucit listesinde ve TEDx tarafından Popular Science’ın Brilliant 10 listesinde, ABD Başkanı’nın Bilim ve Teknoloji Danışmanları Konseyi’nde Kavli Üyesi olarak tanındı. sosyal robotik üzerine konuşmacı ve Texas Monthly’nin 2018’in En Güçlü Teksaslıları listesinde.

konusunda önde gelen uzmanlarla daha fazla sohbet bulacaksınız. Donanım Aşaması, robotik, tüketici elektroniği, uzay ve daha fazlası gibi konuları içeren. bu sadece bir tanesi altı çığır açan sektör için altı yeni aşama Disrupt’ta.

Şu adresteki küresel başlangıç ​​topluluğuna katılın: TechCrunch Bozma 202319–21 Eylül, San Francisco’da. biletinizi şimdi satın alın ve 625$’a kadar tasarruf edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın