Dijital Çizim Yapabileceğiniz Uygulamalar

Dijital Çizim Yapabileceğiniz UygulamalarTeknolojinin gelişmesiyle beraber yaşamımıza yepyeni cihazlar oldu. Tabletler de bunlardan biri. Pek oldukça değişik noktada işinize yarayan tabletler ile yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri de, çizim yapabilmek. Dijital bir şekilde resim çizebilmek için ise bazı uygulamalar kullanmanız mühim. Kağıt ve kalemi bir kenara bırakıp çizimlerinizi dijitalleştirmek dilerseniz dijital çizim yapabileceğiniz uygulamaları, yazımızda keşfedebilirsiniz!

Son yıllarda dijital sanat yaratmak, fazlaca daha basit bir hale geldi. Hareket halindeyken, sınıfta, ofiste, dışarıda… Dilediğiniz her yerde tabletiniz ve dijital kaleminizle dilediğiniz her şeyi çizebilirsiniz! Kendine özgü özelliklere ve araçlara sahip olan değişik dijital çizim uygulamaları, yazımızda sizi bekliyor!

Procreate

Dijital çizim uygulamaları
Dijital Çizim Yapabileceğiniz Uygulamalar

Platform: iPad ahenkli.
Ücret Bilgisi: Ücretli – Tek seferlik satın alım.

Procreate hem ustalaşmış olarak çizim yapanlar için hem de hobi tutkunları için oldukca iyi bir tatbik. Yalnızca iPad üstünden kullanabileceğiniz bu uygulamada ayrıntılı ve gerçekçi resimler çizebilirsiniz. Sketch, ürün tasarımı, mimari çizimler, kartpostallar… Pek çok farklı çizimi Procreate üstünde yapabilirsiniz. Uygulamada çeşitli fırçalar, kalemler ve öteki araçlar vardır. Bu sayede çizimlerinizi detaylandırabilirsiniz. Ayrıca yeni başlayanlar için bile oldukça basit bir kullanıma haizdir. Kullanıcı dostu arayüzüyle siz de çizimlerini dijitale taşıyabilirsiniz!

Sketchbook

Sketchbookpro3.png
Çizimlerinizi Dijital Olarak Yapabileceğiniz Uygulamalar, Görsel Kaynağı: de.Wikipedia.Org

Platform: Windows ve Mac Platformları.
Ücret Bilgisi: Ücretsiz.

Özelleştirebileceğiniz fırçaları ve muhtelif araçlarıyla Sketchbook da en iyi dijital uygulamalardan biri. Temiz ve basit bir arayüz sunan tatbik, özellikle yeni başlamış olan için oldukca kullanışlı. Ayrıca tabii ki profesyoneller için de sofistike sanat eserleri oluşturulmasını sağlayacak katmanlara sahip. Farklı marka bilgisayar ve tabletlerde naturel bir çizim yapmak için siz de bu uygulamayı kullanabilirsiniz!

Krita

Dijital çizim
Dijital Çizim Nedir? Görsel Kaynağı: de.Wikipedia.Org

Platform: Tüm bilgisayar platformları.
Ücret Bilgisi: Ücretsiz.

İllüstrasyon ve çizgi roman tarzında çizim yapmak isteyenler için en kullanışlı uygulamalardan biri, Krita. Bu uygulamayı değişik marka bilgisayar ve tabletlerde kullanabilirsiniz. 100’den fazla fırçayı kullanabileceğiniz şeklinde muhtelif paletleri ve fırçaları da içe aktararak uygulamada kullanabilirsiniz. Böylece ayrıntılı, eşsiz, pürüzsüz çizimler yapabilirsiniz. Hem amatörler bununla birlikte profesyoneller için tasarlanmış bu uygulamayı siz de hemen deneyin!

Corel Painter

Digital Art & Painting Software - Corel Painter 2023
Hangi Uygulamalarda Dijital Çizim Var? Görsel Kaynağı: painterartist.Com

Platform: Windows ve Mac Platformları.
Ücret Bilgisi: Ücretli- Yıllık Abonelik.

Hem Windows bununla birlikte Mac platformlarında kullanabileceğiniz tatbik, 900’den fazla fırçaya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca bu uygulamada renk seçme seçenekleri de çok kolay! Farklı çizim stillerine ahenk elde eden arayüzü ile herkes tarafınca sevilen Corel Painter, diğer uygulamalara gore birazcık daha yüksek fiyatlı. Bu yönüyle birazcık eleştiri alsa da en iyi seçeneklerden biri olduğunu söylemeden geçemeyiz. Siz de her güncellemede yenilikler sunan bu uygulamayı keşfedebilirsiniz!

Adobe Illustrator

Dijital çizim
Dijital Çizim Uygulamaları, Görsel Kaynağı: creativosonline.Org

Platform: Tüm Platformlar.
Ücret Bilgisi: Ücretli-Abonelik temelli (Creative Cloud).

Keyifli dijital çizimler yapabileceğiniz bir öteki tatbik, Adobe Illustrator. Uygulama; özelleştirebileceğiniz fırçaları, araçları ve vektör grafikleri oluşturma kabiliyeti ile dijital çizime yeni bir nefes getiriyor diyebiliriz. Bu uygulamada, Procreate uygulamasında olan pek oldukca özelliği bulabilirsiniz. Ayrıca, diğer Adobe ürünleri ile de tatbik, kusursuz şekilde çalışır. Yani bilgisayarınızda da Adobe uygulamaları kullanıyorsanız çizimlerini bu platformda kolayca yapabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

kaynak – ciceksepeti

Similar Posts

Bir cevap yazın