Databricks, güçlü tek boynuzlu atların piyasa düzeltmesinden kurtulabileceğinin kanıtıdır.

veri tuğlaları yakın zamanda ortaya çıktı 31 Ocak’ta sona eren mali yılda 1 milyar dolardan fazla gelir kaydettiğini söyledi. Şirket ayrıca geçen yıl %60’tan fazla büyüdüğünü ve veri ambarı ürününün Nisan ayında 100 milyon dolarlık yıllık yinelenen gelir (ARR) eşiğini geçtiğini söyledi.

Databricks her zaman hızlı bir şekilde büyüdü, bu nedenle yeni gelir kilometre taşlarını aştığını duymak şaşırtıcı değil, ancak bu rakamlar etkileyici olsa da Bu şirketi bir süredir takip ediyoruz..


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Databricks, şu anda 600 milyon $’lık ARR’ye ulaştı. Ağustos 2021’de büyük bir tur attı2021’in sonunda ARR’de 800 milyon dolara ulaştı ve geçen Ağustos ayında 1 milyar dolarlık ARR eşiği. Bununla birlikte, ARR daha çok ileriye dönük bir ölçüm olduğundan, Databricks’in tam bir milyar dolar gelir elde etmeyi başarması gerçekten de bir başarıdır.

rent a car 34

Bugün, şirketin gerçek büyüme eğrisinin neredeyse altı ay gerisindeyiz. Databricks geçen yıl 1 milyar dolar gelir elde ettiğine göre, yılı daha yüksek ARR ile kapatmış olmalı ve o zamandan bu yana yaklaşık iki çeyrektir büyümüştür. Şirketin bugün ne kadar gelir elde edeceğini kestirmek kolay değil ama bu bizi büyük rakamlarla biraz eğlenmekten alıkoymayacak.

Databricks son zamanlarda başka nedenlerle de haberlerde yer aldı. Geçen ay, satın aldı Yapay zekaya odaklanan bir veri yönetişim platformu olan Okera ve Bloomberg geçtiğimiz günlerde Rubicon’u satın aldığını bildirdi, AI ile ilgili işler için veri depolamaya odaklanan bir girişim. Databricks’in kurumsal verilerle uğraştığı göz önüne alındığında, yapay zeka ile ilgili veri hizmetleriyle – aslında şirketle – çalışması mantıklıdır. Nisan ayında kendi LLM’sini açık kaynaklı hale getirdi.

Ama bu tamamen ürünle ilgili. Bugün sadece gelirden, büyümeden ve Databricks’in kendi özel piyasa değerini kamu piyasalarının karşılayabileceği değerle uyumlu hale getirmeye ne kadar yakın olduğundan bahsediyoruz. Spoiler: CEO Ali Ghodsi halka açılmak için acele etmese bile, yapay zeka siperlerinin derinliklerinde olması, nihai bir halka arza giden yolunu etkilemeyecek.

1 milyar dolara giden yol

Tüm Databricks finansal kapsamımızı geri sarmak biraz zaman alıyor ama zamanımıza değer. İşte zaman içinde öğrendiklerimizin bir özeti:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın