Patreon, e-ticaret araçları ve ücretsiz hayran üyeliği ekliyor

Ücretsiz üyelikle Patreon, içerik oluşturucuların, bonus ayrıcalıkları için ödeme yapmayanlar bile hayranlarına daha kolay erişmelerini sağlamayı umuyor.

Patreon’un yeni e-ticaret mağazaları, yaratıcıların hayatını da kolaylaştırıyor — hayranları başka platformlara yönlendirmek yerine, doğrudan Patreon sayfalarında bonus podcast’ler, videolar, müzik veya yazı gibi ürünler satabiliyorlar. Çoğu zaman bu bonus içerik, içerik oluşturucunun mevcut ücretli üyeliğinin bir parçasıdır ve bu içeriği bu üyeliğin dışında satmak potansiyel olarak değerini düşürebilir. Ancak Gutman, bu özelliğin bir defaya mahsus e-ticaret alışverişi yapanları uzun süreli, aylık abonelere dönüştürmenin başka bir yolunu sunduğunu düşündüğünü söylüyor. İçerik oluşturucular için sürdürülebilir aylık gelir her şeyden daha önemlidir.

rent a car 34

E-ticaret işlemleri için, Patreon satışın %5’ini artı vergi ve ödeme işleme ücretlerini alacaktır. Bu, Patreon’un aboneliklerden aldığı %8 civarında başlayan kesintiden daha düşük. Şu andan itibaren içerik oluşturucular, bu yıl içinde daha geniş bir şekilde kullanıma sunulması beklenen bu özelliklere erişim için bekleme listesine katılmak üzere kaydolabilir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın