Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Seçim Tarihi Açıklamasına Gelen Sosyal Medya Tepkileri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Seçim Tarihi Açıklamasına Gelen Sosyal Medya TepkileriUzun bir süredir Türkiye siyasetinin en mühim gündem maddesi 2023 senesinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve mebus seçimleri. Siyasetteki şiddetli tartışmaların merkezinde bir süredir seçimler ve seçim zamanı meselesi yer alıyordu. İktidarın “cumhurbaşkanı adayınızı açıklayın” çağrısına karşıcılık “ilkin seçim tarihini açıklayın” benzer biçimde yanıt veriyordu. Bununla birlikte bir süredir iktidar kanadının, normal seçim tarihi olan 18 Haziran 2023’ten ilkin sandığa gitmek istediği, bu doğrulta muhtelif çalışmaların başlatılmış olduğu ifade ediliyordu.

Bununla beraber muhalefet liderleri, 6 Nisan’dan sonraki bir tarihe yönelik önerilere destek vermeyeceklerini açıklamışlardı. İşte bu seçim zamanı tartışmalarının gölgesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerinin yapılacağı tarihe işaret etti: 14 Mayıs 2023. Böylece bütün Türkiye’nin uzun zamandır merakla beklediği “seçimler ne zaman yapılacak” sorusu da yanıtlanmış oldu. Öte taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca 14 Mayıs olarak açıklanan seçim zamanı, sosyal medyanın da gündeminde. Detaylara birlikte bakalım…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılacağını ifade etti

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, normalde 18 Haziran 2023 tarihinde yapılması ihtiyaç duyulan genel seçimler için “Mayıs ayı içerisinde bu işi bitirelim!” şeklinde dikkat çeken bir izahat yapmıştı. Bununla birlikte AKP yetkililerinin de bir süredir seçim tarihini erkene çekmeye yönelik bazı hazırlıklar içerisinde olduğu biliniyordu. İşte bu doğrultuda bugün (18 Ocak) partisinin öbek toplantısında konuşan Erdoğan, seçim tarihini açıkladı. Buna göre 2023 seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak!

Erdoğan, 2023 seçim tarihini 14 Mayıs 1950’deki seçimleri hatırlatarak açıkladı

seçim

Erdoğan, konuşmasının 2023 seçimlerinin evveliyatına yönelik olan bölümüne “Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Yeter, laf de karar da gelecek de milletindir diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonrasında bir kere daha aynı gün, Altılı Masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına, kifayetsizlere yeter diyecektir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın grup toplantısında yapmış olduğu seçim zamanı açıklaması toplumsal medyanın da gündeminde

Sosyal medya kullanıcıları, bütün Türkiye’nin merakla beklediği tarihin açıklanmasına tepkisiz kalmadı. Binlerce toplumsal medya kullanıcısı, Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağına dair açıklamasının peşinden görüş ve düşüncelerini sosyal medyada dile getirdi…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Kaynak: 1

kaynak – sozcu, listelist

Similar Posts

Bir cevap yazın