Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ve Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ve Macron ile görüştüEndonezya’nın Bali Adası’nda düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nde “Sağlık” başlıklı ikinci oturum başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oturum aralarında ikili temaslarda bulunmuş oldu. ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelen Erdoğan daha sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile müzakere gerçekleştirdi.,

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafınca yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede tecim ve güvenlik mevzuları başta olmak suretiyle iki ülke ilişkiler değerlendirildi. Amerika Başkanı Biden, İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında yaşamını kaybedenler için taziyelerini iletti. Bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği toplantıda, Amerika Başkanı Biden, Rusya-Ukrayna içinde tahıl koridorunda yaşanmış olan probleminin çözülmesini ve sevkiyatın yine başlamasını sağlayan çabaları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Türkiye ile Amerika arasındaki F-16 sürecine idare olarak desteklerinin devam edeceğini belirten Biden, İsveç’in NATO üyeliği sürecinde Türkiye’nin önemli bir aktör olduğunu da anlatım etti.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın