Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti vizyon belgesini açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti vizyon belgesini açıklıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin ikinci yüzyılına dair yeni program ve hedeflerin yer almış olduğu “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu kamuoyuyla paylaşıyor.

Binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren salona geldi. Salona giremeyenler de kongreyi dışarıda kurulan dev ekranlardan takip ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tek konuşmacı olduğu törende şu sıralar ülkenin ikinci yüzyılına dair yeni program ve hedeflerin yer almış olduğu “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu açıklıyor:

“Cumhuriyetimizin birinci asrının son yılına girmeye hazırlandığımız günlerde Türkiye Yüzyılı’nın ahdi için bir araya geldik. Türkiye Yüzyılı’nı da milli hafızamıza kazıyacağız. Osmanlı Devleti ile birlikte milletimizi tarihe gömmek isteyenler Çanakkale ya da Kut’ül Amare’daki gibi direkt karşımıza çıkmadılar.

Milletimiz Milli Mücadeleyi başlattı ve zafere ulaştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilanı ile yeni bir döneme adım attık. Tüm sorun ve kazanımlarıyla ilk yüzyılımızı geride bırakırkan küllerinden yeniden doğuşun öncülerini selamlamak isterim. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak suretiyle bütün kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle yad ediyorum.

Cumhuriyetimiz maalesef kendi arasında barışık yaşayamadı. Kirli hesaplarda kullanılan maşalar asla noksan olmadı. Dün vardı bugün de var. Ülkemiz vvesayet güçlerinin yönetiminde kalanların elinde yıllarını heba etti. Şehit Başbakan Menderes’in yeter söz milletin diyerek başlattığı hamle idam sehpasında kesintiye uğradı. Rahmetli Özal’ın devlet ulus içindir diyerek ülkeyi kalkınma rotasın sokma girişimi koalisyonlar arasında kayboldu gitti.

“GELİŞTİRDİK, GÜÇLENDİRDİK, ZENGİNLEŞTİRDİK”

Ülkemizin ulaşmış olması ihtiyaç duyulan kalkınma ve demokrasi seviyesi arasındaki fark oldukca büyüktü. Biz işte bu anlayışla Türkiye’yi 20 yıl boyunca durmak yok yola devam diyerek büyüttük. Geliştirdik, güçlendirdik, zenginleştirdik. 15 Temmuz’da olduğu şeklinde bizlere sahip çıkan milletimizin yardımıyla ülkemizin asırlık kayıplarını telafi edecek çalışmalar gerçekleştirdik.

“AYASOFYA’YI CAMİ YAPMAMIZ BÜYÜK BİR MEYDAN OKUMA”

Darbecilerin ne kadar aparatı var ise tüm bunlar üzerimize salındı. Biz çözümü ancak milletin sinesinde ulusal iradenin gücünde aradık. En tehlikeli sonuç demokrasi ve kalkınma atılımını bir ortak akılla ortak iradeyle ortak vicdanla gerçekleştirdik. Geçmişte ayrıştırılmaya çatıştırılmaya çalışılan kim var ise bu büyük devrime katkı vermiştir. Bu ülkede vesayetin kadrine uğrayan kim var ise yanında olduk. Ayasofya’yı tekrar cami yapmamız bile küresel vesayete karşı gerçekleştirdiğimiz büyük bir meydan okumadır.

HİÇBİR BEŞERİ HIRSIMIZ YOK”

Ekonomiyi büyüterek refahı tabana yaymak üzere ülkemizi tüm fertleriyle beraber zenginleştirdik. Milletimizin karşısına böyle bir mirasla çıkıyoruz. Milletimize kazandırdığımız yapıt ve hizmetleri sadece bir girizgah olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Milletimize hizmet yolculuğumuzu Türkiye Yüzyılı ile zirveye çıkaracağız. Bunun dışında başka hiçbir beşeri hırsımızın olmadığının bilinmesini isterim. MHP’nin değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve arkadaşlarına, Cumhur İttifakı altında verdiği güçlü destek için şahsım ve dostlarım adına teşekkür ediyorum.

“ANAYASANIN RAF ÖMRÜ DOLDU”

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize tahsil, sağlık, enerji, endüstri, tarım alanlarında eserler kazandırırken hayata geçiremediğimiz işler de oldu. Ülkemizi darbe anayasasından kurtararak özgürlükçü ve sivil bir anayasaya kavuşturma girişimlerimiz geliyor. Bu mevzuda halen devam eden eksikliği görmemize ve hayıflanmamıza mani değildir. 12 Eylül anayasasının raf ömrü çoktan doldu.

Tekliflerimiz muhaleferin destek vermemesi sebebiyle yarım kaldı. Her şeyiyle ulusal iradenin ürünü yeni bir Anayasayı ülkemize kazandırmak, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biridir.

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ HAFTAYA MECLİS’TE

Başı aleni örtülü her insanın hakkı garanti altında olacak. Yeni bir anayasa değişikliği teklifi hazırladık. Önümüzdeki hafta teklifi Meclis’e sunarak ülkemizin gündeminden çıkaracağız. Ülkemizin gündeminde yoktu birileri zorla soktu.”

“BİZ ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncesinde kongreyi dışardan takip eden kalabalığa hitaben kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Bayramı arifesinde Türkiye Yüzyılı’nı kutluyoruz. Biraz sonra Türkiye Yüzyılı’nda ne var, bunları sizlere açıklayacağım. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Onlara da sorun, siz bu ülkede ne yaptınız? Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ne yaptık biliyorsunuz ki. Enerjide nereden nereye geldik bildiğiniz gibi? Birazdan bundan sonrasında neler yapacağız onları açıklayacağız. 7 ayımız var, 7 ay içinde durmak yok yola devam.”

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın