Çocuklarını kaçırıp eski kocasından fidye istetti

Çocuklarını kaçırıp eski kocasından fidye istettiDenizli’nin Çal ilçesinde yaşayan Halil E’den (48) boşanan yabancı uyruklu eşi Fatema E. (25), kentten ayrıldı. En son Gaziantep’te olduğunu anlatım ederek eski eşini arayıp çocuklarıyla görüşen Fatema E’den, Suriye’ye kesin dönüş yapacağını aktardığı bu tarihten sonra haber alınmadı.

26 Ağustos 2022 tarihinde sabah çalışmak için tarlaya giden baba Halil E., Develler Mahallesi’ndeki evine döndüğünde 6 yaşındaki oğlu Y.E. Ve 4 yaşındaki kızı M.S.E.’nin evde olmadığını görünce büyük bir şok yaşadı. Yakınları ve komşularının da yardımıyla her yerde aradığı çocuklarına ulaşamayan baba, kayıp müracaatında bulundu.

Gelen fidye telefonu doğruyu ortaya çıkardı

Kayıp iki kardeşi arama emek harcamaları devam ederken, yaklaşık 1 hafta ilkin baba Halil E.’yi telefonla arayan şüpheli, “Çocuklarının yerini biliyorum. Eski eşinin bana 5 bin TL borcu var. Onu ödersen çocukları sana teslim ederim” diyerek fidye istedi. Babanın ihbarı üstüne harekete geçen Denizli İl Jandarma Komutanlığının dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) koordinesinde meydana getirilen teknik ve fiziki takip sonucunda arayan numaranın konumu telefon sinyalinden tespit edildi.

İhbarın arkasından Ankara’ya giderek titiz bir emek harcama icra eden JASAT’ın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle beraber yapmış olduğu başarılı operasyonla öz anneleri tarafından alıkoyulan iki çocuk, saklandıkları bağ evinde bulundu. Çocuklarla birlikte yakalanarak gözaltına alınarak Denizli’ye getirilen anne Fatema E. Ve kabahat ortağı olan sevgilisi Halid E. (25), ifade işlemlerinin arkasından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Yapılan araştırmada annenin Denizli’ye gelmiş olarak çocuklarını alıp Ankara’ya götürdüğü ve erkek arkadaşının eski eşini arayarak fidye istediği ortaya çıktı.

Sevgilisinin eski eşinden fidye isteyen Halid E.’nin ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan kaydı olduğu ortaya çıktı. Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma dibine alınan iki kardeşin, babalarına teslim edilecekleri öğrenildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın