Cilt oluşturucu For Them, queer ve trans insanlar için topluluk başlatıyor

rent a car 34

Queer, trans ve ikili olmayan topluluğun pratik ve duygusal ihtiyaçlarını karşılamak hem hassas hem de acil. Bu öyle bir şey ki Onlar içinKylo Freeman tarafından kurulan cinsiyetçi bir sağlık şirketi olan , içine eğiliyor.

For Them’in CEO’su Freeman, TechCrunch ile yaptığı röportajda “Bir ciltleme şirketi olarak başladık” dedi. “Ya da en azından bu bizim ilk ürünümüzdü.”

For Them’in ilk bağlayıcısı, Freeman’ın etkili, rahat ve güvenli bir göğüs dokusu sıkıştırma giysisine olan ihtiyacına yanıt olarak yaratıldı. Çok uzun bir süredir, göğüs dokularını sıkıştırmak isteyen translar, ihtiyaçlarını karşılamak için bandajlara veya parçalanmış ürünlere başvurmak zorunda kaldılar. Ancak bunlar, iyi bir sağlığa veya kendine güvenmeye yardımcı olmadı; bazıları aktif olarak tehlikelidir.

“İlk ürünleştirilmiş göğüs bağı, esas olarak göğüs için bir korse olarak yapıldı. Bu pek çok soruna neden oluyor,” diye açıkladı Freeman. “Zamanla insanların kaburgaları çatlıyordu; vücutları bu ürünün etrafında deforme oluyordu. Ve daha da önemlisi, eğer bir tane giyersen, gerçekten nefes almakta zorlanıyormuşsun gibi göğsüne bağlarsın ki bu sağlıklı yaşamın tam tersidir.”

Bu önemli, ancak çözülmesi kolay olmayan bir sorundu.

Freeman, “Başlangıçta disforiyi nasıl çözersiniz sorusunun çok özel niş sorununu çözüyorduk,” dedi, “Birinin kıyafetleri içinde gerçekten iyi hissetmesini ve kendisi gibi hissetmesini sağlayın, ancak bunu güvenli bir şekilde ve nefes alarak yapmasına izin verin ve eğlenceli, hayatın etrafında dolaşmak.”

Freeman, New York merkezli bir balerinin dans ederken göğüs dokusunu yerinde tutan bir ürünü nasıl piyasaya sürdüğünü fark etti, bu da açıkça onun giyerken özgürce nefes alıp hareket edebildiği anlamına geliyordu. Bir bağlayıcıya ihtiyaç duyan herkes için gereken ürün benzer ancak farklıydı.

Freeman, “Bunu gördüm ve bunun ihtiyacımız olan teknolojinin aynısı olduğunu düşündüm” dedi. “Onun ürünü bir şekilde duruyor ve bizimki aşağı doğru itiyor, ama nihayetinde, kişinin göğüs dokusunu hareket ettirebileceği veya manipüle edebileceği ve hala nefes alabileceği fikri benim aradığım şey.”

For Them’in ilk ciltleyicisi, tasarımcı Radha Shadek ile birlikte geliştirildi. [XXX Awaiting spelling confirmation]nefes alabilen, geri dönüştürülmüş malzemeler ve büyük bir tasarım bilgisi kullanarak.

Freeman, “Giyside iki katmanımız var,” dedi. “Ve sıkıştırma oluşturmak için birbirlerine karşı çalışırlar. Ve içeri ve aşağı doğru çeken çentikleri var.”

Bahçesi, topluluk platformu

Klasörün ilk versiyonundan 40.000 adet satan For Them, yalnızca trans topluluğunun ihtiyaç duymadığı bir ürün yarattıklarını, aynı zamanda topluluğun da toplanmaya hazır olduğunu biliyordu. Şimdi, daha fazla sıkıştırma sunan ancak orijinal bağlayıcıdan daha kısa süreler için giyilmek üzere tasarlanmış olan Binder Max’i piyasaya sürdü. Düşünün: partiler, dışarıda geçirilen geceler veya fotoğraf çekimleri için. Yeni klasör, topluluk geri bildirimlerine yanıt olarak oluşturuldu.

Queer topluluğunun ihtiyaçlarını dinlemek ve istediklerini sağlamak For Them’in misyonunun merkezinde yer alıyor. Daha iyi dinlemek ve daha iyi geri vermek için şimdi kendi uygulama tabanlı topluluk platformu Playground’u başlattı.

TechCrunch ile yaptığı bir röportajda For Them’in operasyondan sorumlu başkanı Em Chadwick, “Playground’ın ardındaki tüm önerme, gerçek ihtiyaca ve genel olarak yetersiz hizmet alan bir kitleye yanıt vermemiz fikridir” diyor. “Topluluğumuzun karşı karşıya olduğu en büyük zorluk, her şeyin birlikte hacklenmesidir. [queer-ify] mevcut heteronormatif ürünler ve hizmetler veya bizim varoluş tarzımıza uyan her şey.”

For Them, Playground üyeliğinin queer topluluğu için gerekli ürünler için bir geri bildirim döngüsü ve şirket için ticari fırsatlar sağlamanın ötesine geçmesini istiyor. Freeman, üyeliğin somut ödüller ve trans topluluğa uygun yeni sağlıklı yaşam izleme fırsatlarına erişim sunduğunu söylüyor.

Freeman, “Üyelik, bunun yapışkan yapıştırıcısıdır” dedi. “Üyelerimizden biri olmak için aylık bir ücret ödüyorsunuz. Ve bununla indirimli ürünler alırsınız. Yani her altı haftada bir çıkan ve düşmeye devam edecek olan For Them ürünleri üyeler için indirimli olacak; Onlar [also] sohbet odalarımıza ve yeni oluşturduğumuz uygulamadaki özel özelliklere erişebileceksiniz.”

For Them tarafından altı haftada bir sunulan yeni ürünler üç kategoriye ayrılıyor: inovasyon odaklı faydalı ürünler, mumlar veya sloganlı tişörtler gibi yaşam tarzı ürünleri ve bunların “topluluk oyunu” olarak tanımladıkları, sanatçıya benzer bir şey. tasarımlarının tişörtlere basılabileceği misafirhane programı.

Uygulamanın sağlık unsuru, büyük ölçüde üyelerinin ruh sağlığı ve cinsiyet ifadesinin zihinsel ve biyolojik göstergelerini izlemeye dayanmaktadır.

Chadwick, “Biyometrik izleme gibi, ancak öz kimlik ve cinsellik duygusu için” dedi. “Ve bence şu anda, insanların benlik ve kimlik algıları için verileri anlama, içgörü ve bunlardan yararlanmayı kolaylaştırma fikri bile oldukça yeni bir kavram. İnsanlar, cinsiyet yolculuklarını ve hormon kullanımlarını takip etmek için akıl sağlığı izleyicilerini ve diğer şeyleri hackliyorlar. Ancak bir şirketin bu kitleye özel teknoloji geliştirmesi oldukça yeni ve heyecan verici.”

Uygulama, insanların coşkularını, ruh hallerini ve güvenlerini takip etmelerine olanak tanır, ancak aynı zamanda kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına ve isteklerine göre ayarlayabilecekleri özelleştirilebilir izleme etiketlerine sahiptir ve bu da insanların kendi yolculuklarını planlamalarına olanak tanır.

Freeman, “Bir algoritmamız var, yani temelde bu verileri giriyorsunuz, hafta boyunca izliyor ve sonra size geri veriyor,” diye açıkladı Freeman. “Bu hafta böyle hissediyordun, bunu yaptığımı biliyordum, sen böyle hissettin diyor. Ve bu sadece içsel benlik duygumuzu kontrol etmek istemek gibi bir şey, çünkü bence esenlik burada oturuyor.”

Şirket, bunun For Them’in sağlıklı yaşam yolunun sadece başlangıcı olduğunu ve Playground’un queer topluluğu için neler sağlayabileceği konusunda güçlü bir vizyona sahip olduğunu söylüyor.

Chadwick, “Vizyon, sonunda bunun, verilerin daha sonra insanların gitmeyi planladıkları yönde olumlu ilerleme kaydetmelerine yardımcı olmak için kullanıldığı proaktif çözümler sağlamak için kullanılacağıdır,” dedi, “Bu ister daha fazla neşe geliştirmek, ister daha özgüvenli hissetmek gibi olsun. ”

Onlar için geleceği Queer Social’da görüyor ve topluluğu bir araya getirip güçlendiriyor. Ancak şimdilik Freeman, yarattıkları şirket ve toplulukla son derece gurur duyuyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın