Hello’nun kurucusu, donanım geliştirmeyi kolaylaştırmak için Config ile geri döndü

rent a car 34

Yapılandırma kurucusu James Proud’un, uyku takip cihazı Sense’in yapımcısı Hello’nun son girişiminde olmasını dilediği yazılımdır. TechCrunch’a “Config, Hello’da bizim için bir cankurtaran olurdu ve ekibimiz üzerinde büyük bir olumlu etkisi olurdu” dedi. Platform, CAD dosyalarından malzeme listeleri ve tedarik takibi gibi tedarik zinciri belgelerine kadar donanım geliştirme sürecinin farklı unsurlarını bir araya getirir, böylece donanım ekibi üyeleri yalnızca birbirleriyle daha verimli bir şekilde işbirliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda tedarikçiler ve üreticiler.

2019 yılında Proud tarafından kurulan Config, bugün Twitter’ın kurucusu Biz Stone; Coatue başkanı ve eski Facebook başkan yardımcısı Dan Rose; Future Positive’nin kurucusu Fred Blackford; eski Stripe erken çalışanı ve yatırımcısı Lachy Groom; erken Spotify yatırımcısı Shakil Khan; Coda’nın kurucusu ve eski YouTube başkan yardımcısı Shishir Mehrotra; ve Facebook’un ikinci ürün tasarımcısı ve Dropbox’ın eski tasarım başkanı Soleio Cuervo.

Config’e başlamadan önce, Thiel’in ilk arkadaşlarından biri olan Proud, Hello’yu kurdu ve beş yıl boyunca yönetti. Temasek gibi yatırımcılardan destek Ve Best Buy ve Target’ta satılacak anlaşmalara ulaştı önce 2017’de kapanıyor.

Config’in Hello’nun kapanmasını engellemeye yardımcı olup olmayacağı sorulduğunda Proud, bir donanım şirketi kurmanın “binlerce kesintiyle ölümden kaçınmak için sürekli mücadele etmek” anlamına geldiğini söyledi. Bir inşa sürecindeki basit koordinasyon hatalarının bize binlerce dolara, haftalarca gecikmeye ve çok daha yüksek fırsat maliyetine, gelir kaybına neden olabileceğini gördüm.”

Proud, Config oluşturmak için Hello’nun hem donanım hem de yazılım ekiplerini ölçeklendirme deneyimlerinden yararlandı. “Yazılım ekibimiz büyüdükçe GitHub gibi araçlarla nasıl verimli bir şekilde işbirliği yaptıklarını ve herkesin aynı fikirde olduğunu gördüm” dedi. “Ancak donanım ekibimiz büyüdükçe, karmaşıklık daha da hızlı bir şekilde arttı ve yardımcı olmak için tasarlanmış harika yazılım araçları yoktu.”

Sonuç olarak, ekipler nakliye için gerekli olan ancak Hello’nun işini çok yavaşlatan daha fazla süreç, stand-up toplantıları, incelemeler ve belgeler eklemek zorunda kaldı.

Config, bir donanım ürünü oluşturmanın tüm yaşam döngüsünü yönetmek için merkezi bir platform görevi görerek donanım şirketlerinin aynı sorunlardan kaçınmasına yardımcı olur. Müşterileri, tüketici donanımından büyük endüstriyel makine şirketlerine kadar uzanmaktadır. Config’in şu anda herkese açık olarak ifşa ettiği ikisi: Değirmenmutfak kompost kutusu üreticisi ve insancılbir AI donanım ve yazılım platformu oluşturuyor.

Proud, donanım ekiplerinin bilgisayar destekli tasarım (CAD) programlarına sahip olduğunu, ancak bunun ötesinde, birbirleriyle ve tedarikçiler ve üreticiler gibi harici satıcılarla işbirliği yapmak için Google E-Tablolar ve Excel gibi manuel süreçlere güvenmeleri gerektiğini açıkladı.

“Ölçeğe uygun fiziksel bir ürün oluşturmak, bir şirket için hem şirket içinde hem de şirket dışında olabilecek en karmaşık koordinasyon zorluklarından biridir. Şu anda, yeni başlayanlar bunu korkunç araçlarla veya hiç olmadan yapmak zorunda kalıyor. Bir donanım şirketinin en önemli maliyet merkezi olan donanım ekibinin yazılıma en az yatırım yapan şirket olması bana her zaman yanlış gelmiştir,” dedi Proud.

Apple gibi teknoloji devlerinin her yıl yeni bir iPhone çıkarabilmesinin nedenlerinden birinin ekiplerinin, tedarik zincirlerinin ve operasyonlarının koordinasyonuna yardımcı olan dahili yazılımları olduğunu da sözlerine ekledi.

Proud, “Config ile, Apple gibi bir şirketin dahili olarak sahip olduğu donanım tasarımı ve oluşturma süreçlerini yönetmek için diğer tüm şirketlere aynı gelişmişlik düzeyini vermek istiyoruz” dedi.

Config kullanarak işbirliği

Config kullanarak işbirliği

Bunu yapmak için Config ekibi, mevcut iş akışlarını kesintiye uğratmamak için donanım mühendisleri tarafından kolayca benimsenebilecek CAD programlarının mevcut API’lerinden ve yerleşik masaüstü araçlarından dikkatli bir şekilde yararlandı. Diğer bir zorluk da, her CAD programının tescilli dosya formatları kullanmasıdır, bu nedenle Config, bunların platformuna sorunsuz bir şekilde entegre olmasını sağlamak için çok fazla Ar-Ge harcadı. Config, mekanik CAD için Solidworks ve Siemens NX’i ve elektrikli CAD için Altium’u destekler ve Autodesk ve KiCad gibi diğer araçlara entegre etme planları vardır.

Mevcut süreçleri olmayan şirketler, Config’i kullanmaya başlamak için parça numaralandırma, revizyon ve sürüm yönetimi gibi en iyi uygulamalarla başlayabilir. Halihazırda yürürlükte olan süreçleri varsa, parça numaralandırma şemaları ve bir dizi malzeme listesi dahil olmak üzere bunları doğrudan Config’e aktarabilirler.

Gururla, Config’in rakiplerinin elektronik tablolar, Google Drive ve Dropbox gibi donanım ekiplerinin işbirliği yapmak için bir araya getirdiği çeşitli yazılım araçları olduğunu söyledi. Config ile, dokümanları Google Drive veya Dropbox yerine Config’in masaüstü uygulamasında paylaşabilirler, bu da genellikle neyin inşa edileceğine dair kayıt planının hangi kısım olduğu konusunda kafa karışıklığına yol açar. Bir yazılım mühendisliği ekibinin GitHub’ı nasıl kullanacağına benzer şekilde, iş arkadaşlarının işlerinde neler olduğunu da görebilirler.

Proud, Mill ve Humane için Config’in dış ortaklarla daha verimli çalışmalarına yardımcı olduğunu söyledi. Örneğin, geri bildirim ve değişiklik için tasarım dosyalarını e-posta yoluyla göndermek yerine, Humane denizaşırı üreticilerini Config’e dahil etti. Bu, sanki aynı zamanda Humane’de mühendislermiş gibi onlarla daha yakın çalışabilecekleri anlamına geliyordu.

Config büyüdükçe Proud, geliştirmenin ekiplerin oluşturmasına yardımcı olduğu ürün türlerine daha az ve ekiplerin boyutlarına daha fazla odaklanacağını söyledi. “50 ila 200 kişilik bir ekibi desteklemenin zorlukları şüphesiz 10.000 kişilik bir donanım ekibinden farklıdır” dedi. “Şimdiye kadar, neredeyse tüm şirketleri Config’e getiriyoruz. Yine de daha büyük şirketlerle çalışırken, tüm organizasyona yayılmadan önce bireysel ürün gruplarıyla çalışmaya başlayacağız.”

Proud, Config’in 2021-2022 bağış toplama çılgınlığı sırasında yüksek değerlemelerde büyük meblağlar toplamaya karar verdiğini söyledi. Bunun yerine, girişim küçük bir ekip tuttu ve müşterilerinin günlük olarak karşılaştığı sorunları çözmeye odaklandı. Yeni finansman, Config’e geniş bir yol sağlıyor, ancak Proud, müşterilerden gelir elde etmeye odaklanmaya devam ettiğini söyledi.

“Donanım kurucularının ve ekiplerinin zihnimizde birer kahraman olduğunu kabul etmek önemlidir. Proud, “Hiç yoktan fiziksel bir ürün yaratmak, yapılacak en korkunç, zorlu ve ödüllendirici şeylerden biridir” dedi. “Yazılımda sıfıra yakın deneme maliyeti var, ancak donanımda büyük seçimler yapmanız ve bunlarla yaşamanız gerekiyor.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın