Curri, inşaat odaklı son mil lojistik platformu için 42 milyon dolar aldı

2018’de Matt Lafferty ve Brian Gonzalez kurucu ortak oldu. köri, inşaat sektörü için son mil lojistiğine odaklanan bir teknoloji platformu. Amaçlarının, müşterilere, özellikle de distribütörlere, işletme maliyetlerinden tasarruf etmelerine ve daha fazla satış dönüştürmelerine yardımcı olmak olduğunu söylüyorlar; bu da yol boyunca inşaattaki verimsizlikleri çözüyor.

Lafferty, TechCrunch’a e-posta yoluyla “Curri, inşaat ve endüstriyel malzemeler için son kilometre lojistiği sağlıyor” dedi. “Müşterilerimiz, uçtan uca lojistik hizmetler ve ülke çapında esnek bir filo sunarak, ağır makinelerden borular, paletler, büyük cihazlar ve su ısıtıcıları gibi daha hafif yüklere kadar karmaşık yükleri hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edebiliyor.”

Yatırımcılar, Curri’nin yakın zamanda kapanan B Serisi raunduna 42 milyon dolar akıtan bu konsepte açıkça ilgi duyuyor. (Bessemer Venture Partners, Initialized Capital, Brick & Mortar Ventures, Rainfall Ventures ve diğerlerinin katılımıyla yönetildi.) Curri bugüne kadar, Lafferty’nin ürün geliştirme, altyapı ve satış ve pazarlama girişimlerine yatırıldığını söylediği risk sermayesinde 48,2 milyon dolar topladı. .

Curri, üst düzeyde, ülke çapındaki araba, kamyon ve açık kasa filosuyla inşaat için talep üzerine, son kilometre lojistiği sağlıyor. Curri kullanıcıları bir sipariş düzenler, Curri uygulamasını açar ve hizmet rezervasyonu yapmak için teslim alma ve bırakma konumlarını girer. Curri’nin sürücüleri daha sonra malzemeleri alır ve teslimatı gerçekleştirmeden önce siparişin doğru olduğundan emin olur.

körirent a car 34

Müşterilerin teslimat işlerini gerçek zamanlı olarak takip edip yönetebildikleri Curri’nin kontrol paneli. Görsel Kaynakları: köri

Curri, müşterilerin teslimatlarının durumunu takip etmelerini ve paylaşmalarını sağlamak için uygulama aracılığıyla canlı güncellemeler sunar. Ayrıca takip ve uygunluk amaçları için teslimat kanıtı imzası ve fotoğrafları sağlar.

Son mil lojistiği sorununu yazılım tarafından, filo tarafından veya her iki taraftan da çözmeye çalışan sayısız girişim var. Örneğin, Fes TeslimatıLagos merkezli , Nijerya genelinde talep üzerine merkezler işletiyor. başka yerde var HyperTracknavlun siparişi planlama, atama ve izleme için API’ler oluşturan bir girişim. Aşılmamak, Treggo tüccarların müşterilerine Amazon benzeri bir hizmet sunmasını kolaylaştırmak için teknoloji geliştiriyor.

Lafferty, iddialı ürün yol haritasıyla birlikte, Curri’nin inşaat sektörüne odaklanmasının onu farklı kıldığını iddia ediyor. Platform kısa bir süre önce, şirketlerin kendi seçtikleri araçlara göre talep üzerine araç rezervasyonu yapmasına ve (teoride) yoldaki gereksiz mil sayısını azaltan rotalar planlamasına olanak tanıyan bir API başlattı.

Lafferty, 110 kişilik bir işgücüne sahip olan Curri’nin artık “dakikalar içinde” yedi milyondan fazla teslimat sağlayıcısıyla siparişleri eşleştirmede “on binlerce” faktörü hesaba kattığını iddia ediyor. Mevcut müşteriler arasında Sherwin-Williams, Johnstone Supply ve United Rentals bulunmaktadır.

“Curri platformu, şube ve müşteri düzeyine kadar bölümlere ayrılmış, gerçek zamanlı takipten tarihsel analitik ve raporlamaya kadar, son mil tedarik zincirinin tüm yönlerine ilişkin benzeri görülmemiş bir görünürlük sağlıyor ve C-Suite’e ihtiyaç duydukları içgörü düzeyini veriyor. işlerini etkin bir şekilde yönetiyorlar,” diye devam etti Lafferty. “Müşterilerimizin tasarruf etmesine, satışlarını artırmasına ve riski azaltmasına yardımcı olduğumuz için, makroekonomik ters rüzgarlar ve belirsizlik yalnızca Curri’ye yardımcı oluyor. Curri, geçen yıl gelirini artırdı ve kârlılığa yönelik bir görüş açısına sahip.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın