Carl Pei’nin Nothing’i, Telefonunun lansmanından önce 96 milyon dolar topladı (2)

Akıllı telefon satışları sürüyor reddetmek cep telefonu üreticileri doymuş pazarlar ve zorlu bir tüketici ekonomik ortamıyla boğuşurken. Ancak bazıları, tasarım ve teknolojideki yeni yaklaşımların kullanıcılar arasında yankı bulmaya devam edeceği bir gelecek üzerine bahse giriyor. Hiç bir şey“Phone” akıllı telefonunun arkasındaki Londra girişimi, 96 milyon dolarlık bir yatırımı tamamladı – bir sonraki akıllı telefonundan başlayarak işini ve cihaz serisini ölçeklendirmeye devam etmek için kullanacağı fon. The Phone (2) – adlandırma şemasına uygun olarak – önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek.

Highland Europe, turda başı çekiyor ve önceki destekçiler GV (Google Ventures), EQT Ventures ve C Capital de katılıyor. İsveç Evi Mafyası da stratejik bir hisse alıyor ve bu hisse şimdiden işe koyuluyor. Yeni Telefon (2) için özelliklerle alay eden hiçbir şey yok ve dün ilan edildi elektronik/house müzik süper grubu tarafından bestelenen özellik için ses paketlerinden biri ile özelleştirilebilir “görsel” zil seslerine sahip olacağını.

Bu yatırım, şirketin topladığı toplamı 250 milyon dolara çıkarıyor – toplamda yaklaşık 11,5 milyon doları bulan iki tur kitlesel fonlama dahil. Hiçbir şey onun değerini ifşa etmiyor. (Öğrenmeye çalışıyoruz ve daha fazlasını öğrendikçe güncelleme yapacağız.)

Tur, kritik olarak, geçen yılın Mart ayında 70 milyon $ ‘lık B Serisini kapatan şirket tarafından bugüne kadar artırılan en büyük tur. Anladığımız kadarıyla, akıllı telefon pazarındaki sıkıntılı zamanın çifte baskısına ve devam eden başlangıç ​​yatırımı kuraklığına rağmen, gelen ilgide bir eksiklik yoktu.

Bunun bir nedeni de ölçütleri: şirkete yakın kaynaklar, şirketin 2022’de 200 milyon dolar gelir elde ettiğini ve bu yıl bunu aşma yolunda olduğunu bize doğruluyor. Ayrıca şu anda 1,5 milyon cihaz sattı, bir ahize ve kulak tomurcuklarının iki sürümünü piyasaya sürdü ve anladığım kadarıyla 800.000 ahize dahil olmak üzere toplamda 1.5 milyon cihaz sattı. (Karşılaştırma için, Şubat ayında CEO ve kurucu ortak Carl Pei bize söyledi şirketin 1 milyon cihazı değiştirdiğini söyledi.)

Google Ventures’tan Tom Hulme bir röportajda, “Son iki yılda, bu pazarda bunların hepsini yapabilmek, bu ekibin neler başarabileceğinin bir kanıtıdır,” dedi. (Hulme ayrıca girişimin yönetim kurulunda yer alıyor.)

olan yeni Telefon cihazı, 11 Temmuz lansmanı için sıraya girdi, Nothing’in büyüme stratejisinin önemli bir parçası olacak. Telefon (1), bant desteği nedeniyle sınırlı bir sürüme sahipti – yani ABD’de piyasaya sürülmedi -. Telefon (2) bunu düzeltir ve ABD pazarında sunulur. En azından başlangıçta, bu lansmanın herhangi bir cep telefonu üreticisiyle ortak olmayacağını anlıyoruz.

Pei, Nothing’in gelecekteki ürün yol haritası açısından geçmişte bize kesinlikle daha fazla donanım form faktörü olacağını söyledi, bunların ne olabileceğine dair ayrıntı vermedi. Şirketin, Discord’da yalnızca mevcut ürünler hakkında sohbet etmekle kalmayan, aynı zamanda Nothing’in gelecekte inşa edebileceği şeyler için konseptler öneren yaklaşık 46.000 kişilik çok aktif bir topluluğu var. Bunlardan en az biri — bir akıllı saat – kısa süre önce Nothing tarafından “bu alanı izleyin” ipucuyla paylaşıldı.

Pei’nin son zamanlarda bulunduğu bir başka alan ağda lirik hakkında, yazılımın geleceği, yani bu, Nothing’in küçük bir şeyler yapmak isteyebileceği başka bir alan – hizmetler ve uygulamalar -.

Yeni finansmanla donanmış olarak, muhtemelen buna yardımcı olmak için yetenek tabanını artıracak. Şirketin şu anda 450 çalışanı var ve donanım uzmanlarından oluşan ekibinin yanı sıra yazılım mühendislerini de yakın zamanda işe almaya başladı.

Pei yaptığı açıklamada, “İki yıldan biraz daha uzun bir süre içinde, sektördeki en güçlü ekiplerden birini kurduk ve dünya çapında 1,5 milyondan fazla cihaz sattık” dedi. “Tüketici teknolojisi endüstrisinde yenilikçi bir rakip için gerçek bir talep olduğu açık ve bu yeni finansman turuyla, teknolojiyi yeniden eğlenceli hale getirme vizyonumuzu gerçekleştirmek için hiç bu kadar iyi bir konumda olmamıştık.”

Şirketin odaklanması ve uygulaması bir sonraki aşama için anahtar olacaktır.

Firması için tur lideri olan Highland ortağı Tony Zappalà, bir röportajda takımla birkaç yıl önce tanıştırıldığını, ancak başlangıçta yatırım yapmayı reddettiğini söyledi.

İlk telefonunun lansmanından önceydi, diye hatırladı ve “Ekiple ilk tanıştığımda yeni bir telefon çıkarmanın tamamen çılgınca olduğunu düşündüm ve olumsuz bir şekilde yatkındım” dedi. “Fakat piyasaya sürmeyi başardılar ve yüzbinlerce birim satarak ve harika incelemeler yaparak başarılı oldular.”

Yatırımcılar, akıllı telefonlara hakim olan Apple ve Samsung’un yanı sıra çok uzun bir küçük üretici kuyruğunun izlediği, uygulanabilir yeni bir oyuncu için bir fırsat olduğuna inanıyor.

Zappalà, “Ama herkes bir iPhone veya Samsung cihazı istemiyor” dedi. “Carl’ın tezi, akıllı telefon pazarının çok büyük bir pazar olduğu ve harika bir ürün yapabiliyorsanız yine de gerçekten iyi bir şeyler yapabileceğinizdir. Bu ekip bunu tasarım, kullanılabilirlik ve kullanıcılarla ilişkiler arasındaki ilginç bağlantıya dayanarak yapıyor.” Ayrıca, Pei’nin daha önce OnePlue ile olan geçmişinin, şirkete donanım oluşturma ve üretme konusunda büyük bir avantaj sağladığına dikkat çekti.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın