Asus ROG Phone 6D ve 6D Ultimate tanıtıldı

Asus ROG Phone 6D ve 6D Ultimate tanıtıldıAsus ROG Phone 6D ve 6D Ultimate birkaç haftadır geçindiren paylaşımların peşinden resmen gözler önüne çıktı. Bu iki telefon ROG Phone 6 ve 6 Pro’nun Dimensity işlemcili muadilleri olarak bilinebilir. MediaTek işlemcinin hakkını tam anlamıyla vermek isteyen Asus, bunun için kendisi için bile “devrim” olarak sayılabilecek bir soğutma sistemi tasarlamış.

Her iki parlak zeka telefonun kalbinde de MediaTek Dimensity 9000 Plus işlemci bulunuyor. 6D ve 6D Ultimate’ı ayıran farklardan biri en çok depolama kapasitesi seçeneği oluyor. Standart 6D’de en çok depolama alanı 256 GB iken, 6D Ultimate için bu 512 GB’a çıkıyor. Bellek kapasitesi içinse her iki telefonda da en yüksek seçenek 16 GB. 6D Ultimate için tek bir yapılandırma seçeneğinin olduğunu belirtmekte yarar var.

İki parlak zeka telefonda da 6.78 inç büyüklüğünde 10-bit renk derinliğine ve 165 Hz yenileme hızına haiz OLED monitör mevcut. Orijinal ROG Phone 6 modelleri de aynı ekranla kullananların karşısına çıkmıştı.

asus rog phone 6d6000 mAh kapasiteli pil de değişmeyenler içinde yer alıyor. USB PD üstünden 65W süratli şarj desteği pilin öne çıkan özelliği oluyor.

asus rog phone 6d6D ve 6D Ultimate tasarımı da büyük ölçüde aynı. 6D Ultimate’ta arka panelde ROG Vision olarak adlandırılan bir PMOLED ekran bulunuyor. Standart 6D’de ise RGB LED aydınlatmalı ROG logosunu görmek olası oluyor.

ROG Phone 6 ve 6 Pro için hazırlanan aksesuarların da yeni telefonlarla ahenkli olduğunu belirtmekte fayda var.

Asus ROG Phone 6D Ultimate’ın arkasında AeroActive Portal olarak adlandırılan bir bileşen bulunuyor. AeroActive Portal, motorlu bir menteşe ile telefonun içerisindeki soğutma bileşenlerine doğrudan bir yol açıyor. AeroActive Cooler 6 telefona bağlandığında panel otomatik olarak yükseltiliyor ve bir hava boşluğu oluşturuluyor. Böylelikle fan ısı tahliyesini oldukça daha bereketli şekilde gerçekleştirebiliyor.

asus rog phone 6dAsus ROG Phone 6D modelleri için sadece feza grisi renk seçeneğini sunuyor. 6D’nin Avrupa’daki başlangıç fiyatı 949 avro olarak belirlenirken, 6D Ultimate için 1399 avro ödemek gerekiyor. Bu fiyata AeroActive Cooler 6 aksesuarının da dahil bulunduğunu belirtmekte yarar var.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın