2023 Asus Zenbook S 13 OLED, muhteşem bir ekrana sahip küçük boyutlu bir güç merkezidir

Asus geriliyor ince ve hafif taşınabilir bilgisayarlarla mümkün olanın sınırları ve 2023 Asus Zenbook S 13 OLED ultra taşınabilir bir cihazda olabilecekler konusunda çıtayı yükseltiyor. Bilgisayar yalnızca 2,2 lb ağırlığında ve yalnızca 0,39 inç kalınlığında – herhangi bir sırt çantasına veya seyahat çantasına ihmal edilebilecek kadar küçük, aynı zamanda insanların büyük çoğunluğunun iş yükü gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olacak çok fazla güç sunuyor.

Temel bilgiler

Bu yılki Zenbook S 13 OLED, Asus’un 2022’de piyasaya sürdüğüne benziyor, ancak gerçekten oldukça farklı makineler olmalarını sağlayacak kadar önemli farklılıklar içeriyor. 2023 sürümü 13. Nesil Intel Core i7 işlemci kullandığından ve geçen yılki sürüm bir AMD Ryzen 7 6800 CPU kullandığından, en büyük fark muhtemelen işlemcidir. Diğer büyük fark, bir klavye anahtarı gerektiren daha ince bir alt yarısı olan kasada ortaya çıkıyor. 2023 sürümündeki ekran da kalem veya dokunmatik girişi desteklemezken Ryzen destekli 2022 Zenbook S destekliyor.

1.299 $ yerine 1.399 $’dan başlayan Ryzen sürümünden biraz daha pahalı, ancak 100 $’lık fark gerçekten önemli değil ve yine de bu fiyata çok fazla bilgisayar alıyorsunuz.

Asus Zenbook S 13 OLED sol bağlantı noktaları

Görsel Kaynakları: Darrell Etherington

Intel’e geçiş, son sürümdeki USB 3.0 C tipi bağlantı noktalarına kıyasla iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası alacağınız anlamına gelir. Ayrıca bir adet USB A bağlantı noktası, tam boyutlu bir HDMI konektörü ve bir 3,5 mm ses jakı vardır. İzleme dörtgeni daha büyük – şimdi düpedüz geniş derdim – ancak önceki Zenbook’ların kapasitif bir düğmeye basarak izleme dörtgeninin bir sayısal tuş takımı olarak ikiye katlanmasının şık numarasını düşürüyor.

Asus Zenbook S 13 OLED

Görsel Kaynakları: Darrell Etherington

Asus, 2023 Zenbook S 13 OLED için pil ömrünü 14 saate kadar tahmin ediyor, ancak bu elbette onunla ne yaptığınıza bağlı olacak (aşağıdaki performans bölümünde gerçekte nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi). 2,8K HDR OLED ekran, maksimum 550 nit parlaklık kapasitesine sahiptir ve %100 DCI-P3 renk gamı ​​kapsamı sunar. Kutuda 65 watt’lık bir USB şarj cihazı ve ekstra koruma için kılıf tarzı bir kılıf bulunur.

Tasarla ve inşa et

Asus, son birkaç yılda Zenbook serisinin estetiğiyle harika bir iş çıkardı ve 2023 Zenbook S 13 OLED de bir istisna değil. Mat desenli kayayı çağrıştıran bir kaplamaya sahip göz alıcı, kontrast renkli bir üst kasaya sahiptir ve avuç içi dayanağı ve klavye çevresi, dokunması harika bir his veren geri dönüştürülmüş magnezyum-alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Bu, şimdiden gözlemcilerden hakkında övgü aldığım ve burada tamamen yüzeysel bir düzeyde yapılan tasarım seçimleri hakkında çok şey söyleyen tek dizüstü bilgisayar.

Asus Zenbook S 13 OLED, çok ince ve hafif olmasına rağmen yine de oldukça dayanıklı ve sağlam. Asus, dayanıklılık için ABD MIL-STD-810H askeri sınıf standartlarını karşıladığını söylüyor ve ben onu bu tür titiz testlerin yakınından bile geçirmemiş olsam da, hem iç hem de dış mekan ev kullanımı için oldukça iyi olduğunu onaylayabilirim. taşıma sırasında onu korumak veya beslemek için ekstra çaba sarf etmeden seyahat etmenin yanı sıra.

rent a car 34
Asus Zenbook S 13 OLED

Görsel Kaynakları: Darrell Etherington

Buradaki liman donanımı, yeni ve eski aksesuarlar için bir dizi seçenekle oldukça idealdir. Burada şikayet edilecek bir şey varsa, bu bir SD veya microSD yuvasının olmaması olurdu, ancak Asus’un bunu mümkün olan en ince ve en hafif dizüstü bilgisayar yapmaya ne kadar odaklandığı göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durum. Bundan bahsetmişken, bu şeyi alıp ne kadar hafif olduğunu görmek gerçekten dikkate değer: Sadece 0,13 libre daha ağır olmasına rağmen geçen yılın modelini biraz hantal hissettiriyor.

Özellikler ve performans

2023 Zenbook S 13’e güç veren 13. nesil Intel çipi bol miktarda moral sağlar ve 16 GB yerleşik bellek ve hızlı 1 TB SSD ile gelir, böylece asla pokey hissetmezsiniz. güç takası, Asus’un yerleşik fan sistemi ile çoğunlukla etkili bir şekilde dağıttığı ısı şeklinde gelir. Bununla birlikte, ‘çoğunlukla’ anahtar kelimedir. Dizüstü bilgisayar, özellikle alt panelin arka üst orta kısmı oldukça ısınabilir ve bu, onu şort giyip gerçek bir dizüstü bilgisayar olarak kullanırken biraz rahatsızlık duymanıza neden olacak kadar sıcak olabilir. Bununla birlikte, daha performans odaklı bir güç profili kullanırken ve Photoshop gibi bir uygulamanın yanı sıra birden çok tarayıcı sekmesi kullanırken bile, ısı biriktiğinde bile yalnızca kısa ömürlü görünüyor.

Asus Zenbook S 13 OLED

Görsel Kaynakları: Darrell Etherington

Bazı kullanıcıların fan gürültüsüyle ilgili daha fazla sorun yaşayabileceği yer: 2023 Asus Zenbook S 13 OLED maalesef oldukça fazla ses çıkarabiliyor ve bu gürültü o kadar da yüksek değil, oldukça tiz. Sessiz bir odada bu, oldukça belirgin bir vızıltıya neden olabilir ve bu, ne kullanıcı için ne de onlara yakın oturan herkes için ideal olmayabilir. İyi haber şu ki, herhangi bir makul düzeyde ortam gürültüsüne sahipseniz – örneğin bir kafede veya dışarıdaysanız, gürültü esasen tamamen kaybolur.

Bu sorunlar, bu bilgisayarı oyun oynamak, grafik çalışması veya işlemciyi veya tümleşik GPU’yu vergilendirecek başka herhangi bir şey için kullanmayı amaçlayan herkes için açıkça daha fazla sorun olacak: Birkaç iş gezisinde yanıma aldım ve beş gün boyunca kullandım. ve temel olarak tarayıcı sekmeleri ve Photoshop’tan oluşan ve bu ayarlarda gürültü ile ilgili herhangi bir sorunu olmayan standart iş yüküm için altı saatlik uçuşlar.

Zenbook’un etkileyici pil ömrü vardı – gerçek dünya kullanım koşullarında, açıkçası 13 saat almıyordum, ancak ortalama olarak yaklaşık 10 saat alıyordum, bu da bir iş ve oyun dizüstü bilgisayarı için fazlasıyla yeterliydi.

Asus Zenbook S 13 OLED sağ bağlantı noktaları ve menteşe

Görsel Kaynakları: Darrell Etherington

Sonuç olarak

Benim için 2023 Asus Zenbook S 13 OLED, neredeyse her yönüyle mükemmel bir bilgisayar — ince form faktörü ve makul derecede uzun ömürlü pilinin yanı sıra muhteşem, muhteşem ekranı göz önüne alındığında seyahat için kolayca en iyisidir. e-postaları ve elektronik tabloları ortadan kaldırmak ve Netflix veya Disney+ programlarını tam Dolby Vision desteğiyle canlı, güzel, canlı renklerle yayınlamak arasında.

Ryzen destekli 2022 modelinin sahibi olarak, bu sürümle ilgili özlediğim bazı şeyler var; bunlara daha az fark edilir fan gürültüsü, dokunma ve kalem girişi ve daha derin tuş vuruşu derinliğine sahip tuşlar dahildir. Ancak bu sürüm, harici GPU’lar da dahil olmak üzere Thunderbolt 4 aksesuarlarına bağlanma yeteneği de dahil olmak üzere çok şey katıyor ve saf taşınabilirlik söz konusu olduğunda pastayı alıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın