Bulut kesintisi sigortası: Bilmeniz gereken her şey

Toplu olarak harcanan şirketler Bulut altyapısında 61 milyar dolar 2022’nin 4. çeyreğinde ve daha fazla büyüme var. Yine de işletmeler, bulut kapalı kalma süresinin neden olduğu kayıplara karşı yeterince korunamıyor.

“Bulut hizmeti sağlayıcıları genellikle hizmet kullanılabilirliği ve performansına ilişkin taahhütlerini özetleyen hizmet düzeyi sözleşmeleri (SLA’lar) sunar.” AV8 genel ortak Amir Kabir TechCrunch+’a söyledi. Ancak cezalar genellikle söz konusu olsa da kararlaştırılan hizmet seviyelerine ulaşılmaması durumundabunlar, bir bulut kesintisinin müşterilerin neden olabileceği tüm kayıpları nadiren karşılar.rent a car 34

Örnek olay: Milyonlarca web sitesi çevrimdışı olduktan sonra büyük bir veri merkezi yangını Fransa’da küçük bir çevrimiçi satıcı basında şikayet edildi bulut sağlayıcısı OVHcloud’un ona yalnızca birkaç aylık ücretsiz barındırma değerinde bir kupon teklif ettiğini – gerçek hasarın 2.000 ABD Dolarına yaklaştığını tahmin ettiğinde yaklaşık 30 ABD Doları.

Büyük ve küçük e-ticaret işletmeleri için, bulut kapalı kalma süresinin nasıl gelir kaybına yol açabileceğini görmek kolaydır. Ancak bulut kesintileri, ister üretkenlik kaybından isterse tazminat borçlu olabilecekleri müşterilerle kendi SLA’larına sahip olduklarından olsun, her türlü işletme üzerinde olumsuz bir gelir etkisine sahip olabilir.

Riskin olağan sonucu, buna karşı sigortadır, ancak iş bulut kapalı kalma süresine geldiğinde, sigorta sektörü henüz tam olarak yetişmiş değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada