Bu uygulama ile Dynamic Island’ı Android telefonunuza getirebilirsiniz

Bu uygulama ile Dynamic Island’ı Android telefonunuza getirebilirsinizApple, iPhone 14 Pro ve Pro Max‘te sunmuş olduğu Dynamic Island isminde özellikle birlikte, şimdiye kadar Android telefonlarda çoğunlukla gördüğümüz ekran deliklerine değişik bir yaklaşım getirdi. Android’in daha aleni yapısı sayesinde, daha şimdiden Apple’ın yeni iPhone’larındaki bu özelliği Android telefonlara getiren çözümler ortaya çıkmaya başladı. DynamicSpot uygulaması da bunlardan bir tanesi.

Jawomo adlı geliştirici tarafınca geliştirilmiş DynamicSpot uygulaması Google Play Store üstünden erken erişime açıldı. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz. Bu uygulama Android cihazındaki monitör deliğinin yada çentiğin konumuna bağlı olarak dinamik adanın konumunu ve boyutunu ayarlama imkanı sağlıyor.

Dinamik talibi kilit ekranında gösterme yada ikonlara tıklayarak uygulamaları açma benzer biçimde daha gelişmiş özellikler de mevcut. Ne var ki, bunları etkinleştirmek için uygulamanın paralı versiyonuna erişmeniz gerekiyor. Bunun için de 35.99 TL’lik ücret isteniyor.

dynamic island

Tabii ki, erken erişim safhasında olan her tatbik gibi, bu uygulamada da her şey istenildiği şeklinde çalışmıyor. Dynamic Island Android işletim sisteminin doğal bir özelliği olmadığı için, her şeyin düzgün görünmesi adına bazı ara çözümler geliştiriliyor. Bunlar da her zaman en iyi neticeleri vermeyebiliyor.

Her şey karşın, DynamicSpot uygulaması Google Play Store’da sunulan çeşitli Dynamic Island uygulamaları içinde en estetik görünümü sunuyor. Bununla birlikte Apple’ın versiyonunda gördüğümüz gelişmiş özellikleri ve hoş görünümü burada görmüyoruz. Yine de, paralı versiyonda bildirimlerle etkileşim için dokunma veya bastırarak bekletmeyi açma benzer biçimde, Apple’ın adasında bulunmayan birtakım özellikler de var.

dynamic island

DynamicSpot uygulamasının daha geliştirilmeye ihtiyacı var benzer biçimde görünse de, bağımsız bir uygulama için kısa zamanda gelinen nokta fazlaca etkileyici görünüyor. Ekrandaki delikten sıkılan ve Apple’ın yeni telefonlarındaki etkileyici havayı isteyen Android telefon sahipleri için bu tatbik yeni bir nefes kazandıracaktır.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın