Binali Yıldırım trafik kazası geçirdi

Binali Yıldırım trafik kazası geçirdiAK Parti’den yapılan açıklamaya bakılırsa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretine eşlik eden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti Milletvekili Şamil Ayrım’ın içinde bulunduğu araç Zengilan Havalimanı yolunda kaza yapmış oldu.

Sağlık durumları iyi olan Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım, test amacıyla helikopterle Bakü’de bir hastaneye götürüldü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Efkan Ala’nın da Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım’a eşlik etmek suretiyle Bakü’de kalacağı öğrenildi.

Bakan Koca: Kazayı hafifçe atlattıklarını öğrendim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yayımladığı mesajda Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

”Azerbaycan ziyaretinde olan Sn. Binali Yıldırım’ın korumasıyla mebus arkadaşımız Şamil Ayrım’ın da bulunduğu aracı kaza yaptı. Kendisiyle görüştüm. Üçünün de sıhhat durumunun iyi olduğunu, kazayı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

Ömer Çelik: Ambulans tayyare gönderildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan’da trafik kazası geçiren Yıldırım ve Ayrım’ın sağlık durumuna ilişkin, kazanın Cebrayıl’dan Zengilan’a dönüş yolunda meydana geldiğini söyledi.

Zengilan Havalimanından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uğurladıktan sonrasında Efkan Ala ile beraber Bakü’ye geldiklerini belirten Çelik, Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev’in de hastanede bulunduğunu, başhekim ve doktorlardan bilgi aldıklarını aktardı.

Çelik, “Bu malumat çerçevesinde Allah’a şükürler olsun ki ciddi bir konum yok. Şamil Bey ile konuştuk. Binali Bey’in istirahati devam ediyordu. Onu da birazdan göreceğiz. Hekim arkadaşların söylediklerine bakılırsa herhangi bir şekilde yaşamsal tehlikesi olan herhangi bir vaziyet yok. Allah’a şükürler olsun durumları iyi.” diye konuştu.

Türkiye’den bir ambulans uçağın yola çıktığını ve birkaç saat içerisinde Bakü’de olacağını bildiren Çelik, şunları kaydetti:

“Buradaki doktorlarımız durumun stabil olduğunu, ‘buradan ayrılabilirsiniz’ derlerse o halde ambulans uçakla beraber Türkiye’ye geçeceğiz. Ama derlerse ki ‘birazcık daha nezaret altında bulunması gerekiyor hastalarımızın’ o vakit tabii ki buradaki doktorlarımızın tavsiyesine uyacağız. Sayın bakanımızla da değerlendirme yaptık. Durumları gayet iyi Allah’a şükür. Ciddi bir sorun gözükmüyor ama tabii ki sabaha kadar nezaret altında tutmak istiyorlar. İhtiyaten bunu yapmak istiyorlar. Doktorlarımızın tavsiyelerine uyacağız. Biraz evvel Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi verdik. Efkan Bey’le beraber Binali bey ve Şamil bey iyileşene kadar burada kalacağız. İnşallah onlarla birlikte en yakın zamanda döneceğiz.”

“Herhangi bir zorlu konum yok”

Çelik, kazada yaralanan koruma görevlisiyle de görüştükleri, onun da durumunun gayet iyi olduğunu, Azerbaycanlı şoförün durumunun da iyi olduğunun kendilerine iletildiğini dile getirdi.

Doktorların Yıldırım ve Ayrım’ı bugün gözetim altında tutmak istediğini vurgulayan Çelik, “Şimdiye kadar icra ettikleri tetkiklerde herhangi bir sıkıntı görmediler. Ama tabii kazaya bağlı, çarpmaya bağlı olarak istirahat etmeleri gerekiyor. Birtakım küçücük şeyler olabiliyor. Onun dışında icra ettikleri ilk tetkiklerde yoğun bir biçimde her şeyi taradılar, herhangi bir sıkıntılı konum görmediler. Sabahleyin yeni bir değerlendirme yapılacak. Telaş edecek, sıkıntı oluşturacak bir vaziyet olduğu ne olursa olsun değerlendirilmiyor. Biz de aldığımız bu bilgiler çerçevesinde daha bir mutmain olduk.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Çelik, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de Yıldırım ve Ayrım’ın durumuyla alakalı yakından ilgilendiğini ifade etti.

Ömer Çelik, bilgilendirmede bulunurken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ve Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev da hazır bulundu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın