58 gündür kayıptı! Mermercideki kroki hakikatı ortaya çıkardı

58 gündür kayıptı! Mermercideki kroki hakikatı ortaya çıkardıKepez ilçesi Fatih Mahallesi’nde yaşayan Mehmet-Emine Güç çiftinin 3 çocuğundan biri olan 21 yaşındaki Muhammet Fatih Güç, sonrasında olarak 24 Ağustos’ta evden ayrıldı. Çocuklarından haber alamayan aile, 29 Ağustos’ta kayıp başvurusunda bulunmuş oldu. Kayıp gencin isim vermeyen arkadaşları, baba Mehmet Güç’e ulaşarak oğlunun kanalizasyonda elektrik akımına kapılıp yaşamını kaybettiğini ve cenazenin de kanalizasyon içinde bulunduğunu söyledi.

Bunun üzerine aile, 16 Eylül tarihinde Muratpaşa ilçesi Gazi Bulvarı üstündeki belirtilen adrese geldi. Baba Mehmet Güç, çizmelerini giyip kanalizasyonda ortalama yarım saat arama yapmış oldu. Bir sonuca ulaşılamaması üstüne durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbarla beraber bölgeye polis, AFAD, itfaiye ve belediye zabıta ekipleri yönlendirildi.

ÖNCEKİ ÇALIŞMALARDA 7 SAAT ARANDI

Daha önce Muratpaşa ilçesi tarafınca başlatılan çalışmalarda itfaiye ve AFAD ekipleri kanalizasyon içerisinde arama gerçekleştirmiş oldu. Çalışmaları gözyaşlarıyla izleyen anne Emine Güç, yakınları tarafınca sakinleştirdi. Ekipler, cenazenin farklı noktalarda olabileceği bilgisi üstüne Kepez ilçesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali içinde kanalizasyon noktalarında çalışma başlattı. Yaklaşık 7 kilometrelik koridorlarda 7 saat boyunca devam eden arama çalışmalarında genç Muhammet’e rastlanılmadı.

MERMERCİYE BIRAKILAN KROKİ AİLEYE UMUTLANDIRDI

Bir ay ilkin sona erdirilen kanalizasyonda arama emek harcamaları, geçtiğimiz Salı günü akşamı kanalizasyona daha önce girdiğini ve Muhammet Fatih Güç’ün arkadaşı olduğunu söyleyen kimliği gayri muayyen ferdin bir tahta üzerine çizdiği ve genç Muhammet’in ölü bedeninin bulunmuş olduğu alanı gösterdiği iddia edilen krokiyi aileye ulaştırmasıyla tekrar başlatıldı.

Olay yeri yakınlarındaki mermercinin kendilerine ulaştırdığı ve üzerinde gencin isminin de yer almış olduğu krokiyle birlikte polis merkezine başvuran aile, tekrar toptancı hali içerisinde bulunan bir bölgede Muhammet’in aranmasını talep etti. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye, AFAD, UMKE ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Ekipler, bölgede emniyet şeridi oluşturarak kanalizasyon içerisindeki elektrik akımının kapatılmasıyla krokinin belirttiği bölgede arama çalışmalarına başladı. Mehmet-Emine Güç çifti, emek harcamaları ellerindeki krokiyle beraber endişeli bir şekilde takip etti.

KROKİDE ADRESİN 200 METRE UZAĞINDA BULUNDU

Çalışmalar sonlandırılmışken, bugün krokiyi çizen genç Muhammet’in arkadaşı Baba Mehmet Güç’e adresi yeniden gösterdi. Belirtilen adrese gelen anne ile baba, çocuklarını aramaya başladı. Baba Mehmet Güç, daha ilkin krokiye nazaran aranan bölgenin ortalama 200 metre uzaklığındaki bir rögarın kapağını kaldırıp içeriye girdiğinde yanmış ve tanınmayacak şekilde bulunan bir adam cesedi görmüş oldu.

ANNE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Kocasından haberi duyan anne Emine Güç ise sinir krizi geçirdi. Emine Güç, “Ben oğlum burada, rögarın arasında dedim, beni hiç dinlemediler” diyerek dizlerini dövdü. Gözyaşlarına boğulan anneyi yakınları teskin etti.

CESEDİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEDİ

İhbarın üzerine vaka yerine polis, AFAD, itfaiye ve esenlik ekipleri sevk edildi. Kanalizasyon içerisinde üstünde şort ve kırmızı bir tişört olduğu öğrenilen adam cesedini tespit eden takımlar, bölgede güvenlik şeridi oluşturdu. Baba cesedin oğluna ilişik olduğunu tespit edemedi. Olay yeri inceleme ekiplerinin emek harcaması sonrası üstünden hüviyet çıkmayan ceset, kimlik belirlenmesi ve ölüm nedeni araştırılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. Olayla alakalı soruşturma başlatıldı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın