Beyoğlu saldırganı PYD’li çıktı

Beyoğlu saldırganı PYD’li çıktı6 bireyin yaşamını kaybettiği, 81 ferdin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli sayısı 46’ya terfi etti.

İstanbul Beyoğlu’nda 6 bireyin yaşamını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili tahkikat oldukça yönlü sürdürülüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine bombayı bırakan eylemcinin ve vakayla bağlantısı olduğu değerlendirilen 21 bireyin yakalandığını açıklamıştı.

Terör saldırısıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli sayısı arttı. Buna bakılırsa saldırının arkasından yüzlerce emniyet kameralarını inceleyen Terörle Mücadele ve istihbarat birimlerince hanım teröristin saldırının arkasından kaçmak için “satın alan” kılığında bindiği taksiyi buldu. Taksi sürücüsü ifadesinin katılımı için Terörle Mücadele Şubesine getirilirken, ticari taksi ise güvenlik birimleri tarafından incelemeye alındı.

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren ve Suriye’den Türkiye’ye giriş icra eden hanım terörist, Küçükçekmece’de bir evde emniyet güçlerince gözaltına alındı. O anlara ait görüntülere ulaşılırken, saldırıda kullanılan parlatıcının türü de belli oldu. TNT türü patlayıcı kullanılan eylemde, Afrin’den giriş yaptığı öğrenilen ve bölücü terör örgütü PKK/PYD bağlantılı olduğu anlaşılan hücre üyesinin, Türkiye’deki tüm bağlantıları mercek altına alındı. Ayn El Aran (Kobani) bölgesinden fiil talimatı alarak Türkiye’ye giriş icra eden Ahlam Albasjşhir adlı terörist sağ olarak ele geçiril

Sorguları geçindiren terörist ve diğer şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda operasyonun genişletebileceği anlatım ediliyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın