“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi ABD’dır”

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi ABD’dır”Yüz Yüze 100 Gün programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye gelen Bakan Soylu’ya Belediye Başkanı İsmet Yıldırım eşlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp söyleşi eden Bakan Süleyman Soylu, gündeme ait açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Soylu, “Biz altyapısını hazırlamış bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye gibi değil. Bugün bizi ekonomik siyasi saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’da 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilkin gelenlerden daha fazla çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ABD ve terör ilişkisine değinen Bakan Soylu, “Bu coğrafyada hiç bir zaman oyunu bizler bozmadık. Bu coğrafyanın insanları da oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini varlıklı güçlü ve dünyada amir görenler. Amerika son 3 senedir PKK’ya resmi olarak 2 milyar dolar yardım yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden bir terör örgütüne yardım gitse de dünya bize ne yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Kredi almasını yasaklar. 2002’de Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o alan 300 bin hektera döndü. Bundan seneler ilkin Türkiye’de yakalanan uyuşturucunun yüzde 70’i batıda yakalandı. Şimdi ise yüzde 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’da yakalanıyor. Rota değiştirmek zorunda kaldılar. Bunlar batının tüm dünyaya vermiş olduğu bir musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle olur. Birincisi oldukca çalışmak ve ayakta durmak. İkincisi birlik ve birliktelik içinde ayakta durmak. DAEŞ, ABD’nın bizim başımıza salmış olduğu bir derttir. Suriye’de Rakka diye bir yer vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Tek kurşun atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Biz ABD’da darbe yapmaya çalışan şahıs veya grubu Türkiye’de muhafaza edersek bir ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz de FETÖ’yü Amerika’da beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz de karşılığında Bu değerlendirme yapma hakkına haiz olmuş oluruz” diye konuştu.

“Bugün bizi ekonomik siyasi saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ilişik değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Gıda krizi ile alakalı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona bel bükmeleri ifade etmem gerekiyor ki sevdiklerinden ötürü değildir. Eğer bizler ayakta durmamış olsaydık, şayet bir savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna arasında doğru bir Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Biz altyapısını hazırlamış bir ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye gibi değil. Bugün bizi ekonomik siyasi saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’da 200’ün üzerinde makale çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilkin gelenlerden daha fazla çalışmalıyız. Bizden öncekilerden daha çok birlik içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Baki kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona bir şey olursa Allah korusun. Bir vatandaşımızın işini bile halletsek bize yeter. Bazen günde 100 karar alıyorum. Eğer Tayyip Erdoğan olmasa hepimiz bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz tekrar insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine idame eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Havalimanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz nasıl olur. Bu bir altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz sahil yolunun alt yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin en büyük orman yangını ile yüz yüze kalabiliyoruz. Birçok ilimizde selle karşı karşıya kaldık. Bayrama yedi gün vardı Biz selden herhangi bir iz olmadan girdik. Gece gündüz çalışıldı oldukça gösterildi. Biz insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların her 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’da geçen sene bu zaman diliminde oldu sel. 1 senedir altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta da inşallah sanayi sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını teslim edeceğiz” diye konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın