Beko IFA 2022’de su tasarrufuna odaklanan SaveWater ile dikkat çekiyor

Beko IFA 2022’de su tasarrufuna odaklanan SaveWater ile dikkat çekiyorBeko, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarları arasında yer edinen IFA 2022’de su tasarrufunu destekleyen teknolojileriyle dikkat çekiyor. Beko, bu yıl fuarda SaveWater teknolojilerini tanıttı.

Şirketin belirttiğine nazaran, SaveWater teknolojisi ile tasarlanan çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve bulaşık makinesi, temizleme performansından ödün vermeden su tasarrufu sağlıyor.

SaveWater teknolojisiyle tasarlanan kurutma makinesinin su tankında, çamaşır makinesinin su girişine bağlı bir boşaltma sistemi bulunuyor.  Kurutma makinesi her çalıştırıldığında su tankında 5,2 litreye kadar su topluyor. Tankta biriken suyun direkt çamaşır makinesine verilmesiyle her yıkamada 5,2 litreye kadar su tasarrufu sağlanıyor.

SaveWater bulaşık makineleri ise, son durulama suyunu toplayarak bir sonraki yıkama çevriminin başlangıcında kullanmaya imkân tanıyor. Beko ürünlerinde segment içindeki en düşük su tüketimini sağlayan teknoloji olan SaveWater teknolojisi sayesinde son durulama suyu mega su tankında toplanarak bir sonraki yıkamada yine kullanılmak suretiyle saklanıyor.

Beko, SaveWater bulaşık makinelerinde Eco program ile meydana getirilen her yıkamada aynı enerji sınıfı ve kapasiteye haiz Beko bulaşık makinalarının Eco programlarındaki su tüketimine kıyasla 2,6 litre su tasarrufu sağlandığına dikkat çekiyor. Böylece daha az suyla kusursuz temizlik sağlanırken bulaşık makinesi tam kapasite doluyken yalnızca 6,9 litre su
tüketiliyor. Saklanan su 72 saat boyunca kullanılmadığı durumda hijyen kuralları çerçevesinde otomatik olarak giderden boşaltılıyor.

Beko Aquatech teknolojisi ile enerji tasarruflu çamaşır yıkama 

Aquatech teknolojisi ise, enerji tasarrufu sağlarken çamaşırları daha süratli ve kırılgan bir halde yıkıyor. Aquatech teknolojisi ile tasarlanan Beko çamaşır makinesi, deterjan ve suyu evvel karışmasını sağlayarak elde etmiş olduğu bu solüsyonu direkt kumaşa uyguluyor. Bu sayede yıkama süresi azalırken, deterjanın çamaşırlara daha iyi karışmasıyla yıkama işleminin gücü artıyor.

Aquatech özelliği yardımıyla çamaşır makinesi kazanının temizlik sırasındaki hareket oranı da azaldığından enerji tüketimi azalıyor. Beko Aquatech çamaşır makinesi, A enerji sınıfına göre yaklaşık yüzde 30 miktarda daha azca enerji tüketiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın