Başkent’te pastörize süt satışı başladı

Başkent’te pastörize süt satışı başladıAnkara Büyükşehir Belediyesi, Ulusal Süt Konseyi’nin 14 Ekim 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere pişmeden süt fiyatlarında yüzde 13,3’lük bir zam yapmasının arkasından harekete geçti. Ankaralıların sağlıklı, hijyenik ve müsait fiyatla gıdaya yetişmesi amacıyla hizmet veren Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren Başkent Market Şubeleri, Fabrika Satış Mağazaları ile Başkent Büfelerde 1 ay sürecek olan indirimli pastörize süt satışlarını başlattı. Başkentteki üretici kooperatiflerinden temin edilen müsait fiyatlı pastörize sütler beşer litre hâlinde satışa sunuldu.

Yüzde 22 indirim yapılmış oldu

Ulusal Süt Konseyi’nin pişmemiş sütte yaptığı yüzde 13,3’lük zam, Halk Ekmek Fabrikası’na ilişkin 13 satış noktasında satılan sütlere yansıtılmazken, ortalama yüzde 22 indirim yapılmış oldu. Zamlı hâliyle ortalama 80 TL’den satılması gereken 5 litrelik pastörize sütün satış fiyatı 65,50 TL’ye düşürüldü.

Başkent Market projesi ile hayata geçirilen tatbik ile Çubuk’ta faaliyet yayınlayan bir kooperatiften temin edilen 5 litrelik pastörize sütlerin 1 ay boyunca indirimli olarak satılacağını belirten Halk Ekmek Fabrikası’nda görevli Veteriner Hekim Mutlu Ergün, “Ulusal Süt Konseyi çiğ süte yüzde 13,3’lük zam yaptı. Ekip arkadaşlarımız, Halk Ekmek yönetimimiz ve kooperatiflerimizle meydana getirilen görüşmeler cevabında mahalli süt üreticileri desteklenerek, kooperatiflerimiz ve yönetimimizin fedakârlığı sonucu piyasada 80 TL’den satılan 5 litre pastörize süt, Başkent Market noktalarımızda 65,50 TL’den satışa sunuldu. Bu uygulamadaki amacımız dişi kesimini engellemek ve tüketiciye kaliteli, güvenli ve sıhhatli sütü müsait fiyata ulaştırmak” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın