Bakan Kasapoğlu, TFF saldırısına ilişkin iki ferdin daha gözaltına alındığını söyledi

Bakan Kasapoğlu, TFF saldırısına ilişkin iki ferdin daha gözaltına alındığını söylediGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan merkez binasına idare kurulu toplantısı esnasında yaşanan silah saldırıdan ötürü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi ziyaret etti.
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, “Başta başkanımız, yönetim kurulu ve TFF’nin değerli çalışanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. En büyük tesellimizi bu menfur saldırı sonucu kimsenin zarar görmemesi. Rabbim tüm kötülüklerden muhafaza etsin. Konu ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımızın dahiliyle, İçişleri Bakanımız ve Emniyet Güçleri inceleniyor ve iki saldırgan da dün akşam yakalandılar. Onların sorguları devam ediyor. Az önce İçişleri Bakanımızla konuştum. Hem silahlarının alındığını hem de sorgularının devam ettiğini iletti. İki saldırgana ilaveten onlarla ilişkisi tespit edilen iki kişinin daha sorgulanmaya alındığını söyledi. Konu bütün detayları incelenerek en yakın zamanda açıklığa kovuşturulacak. İnşallah bir daha bu şekilde menfur konuların yaşanmaması adına bütün emek harcama el donanması ile ortaya konulacak. Rabbim hepimize yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.
Geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Dünden itibaren başta Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, bakanlarımızı, telefonla arayanlar, buraya gelenler, şimdi de Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu buraya gelerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Menfur saldırıyı kınıyoruz. TFF bundan sonraki çalışmalarına hız kesmeden kararlılıkla, doğru bildiğimiz her şeyi yaparak idare kurulumuzla beraber devam edeceğiz. Türk futbol kamuoyunun bu hain saldırıyı da dikkate alarak bilhassa holiganizmden uzaklaşıp, fair-play içinde davranmalarını istiyorum” gibi konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın