Avata: DJI’dan profesyoneller için hızıyla dikkat çeken yeni drone

Avata: DJI’dan profesyoneller için hızıyla dikkat çeken yeni droneDJI Avata ismini taşıyan yeni sinematik drone’unu gözler önüne çıkardı. Çinli müstahsil yeni drone’unu DJI Googles 2 video başlığıyla beraber çalışacak halde tasarladı. Avata şirketin daha ilkin çıkardığı birinci bireyin görüş açısını sunan sinematik drone’u ile aynı kategoride olsa da, dört pervanesini koruyan tasarımıyla dikkat çekiyo Profesyonel çekimler için tasarlanan drone, bir yarışçı benzer biçimde hız ve çeviklik vadederken; bu tarz şeyleri gelişmiş bir sabitleme teknolojisiyle sunuyor.

Bir yarış drone’u benzer biçimde hızlanıp dolaşabilen Avata, video kaydında dar alanlara rahatlıkla yakınlaştırma yada uzaklaştırma yapabiliyor. Drone tam şarjla havada 18 dakika kalabiliyor. Avata’da 1/1.7 inç 48 milyon piksellik CMOS sensör mevcut. Ultra geniş açılı lens de barındıran drone, 4K 60 fps video kaydı yapabiliyor. 2.7K çözünürlük içnse 50, 60, 100 ve 120 fps desteği sunuluyor. Kaydedilen görüntüler Avata’nın 20 GB depolama alanında saklanabiliyor.

Drone’u mevcut DJI FPV Remote Controller veya DJI FPV Goggles V2 ile kontrol etmek olası. Ancak DJI Avata’nın tasarımının özünde DJI Goggles 2 gibi yeni modellerle kullanılabilmesi yer alıyor. Yeni nesil video başlığında selefine kıyasla daha net bir micro-OLED ekran ve ayarlanabilir diyopter mevcut. Böylelikle numaralı gözlük kullanıcıların başlıkla beraber gözlüklerini takmalarına gerek kalmıyor.

Drone tarafınca canlı olarak kaydedilen sahneler kullanıcının telefonundan yada bilgisayardan canlı olarak izlenebiliyor. Böylelikle kullanıcıyı içine alan bir izleme deneyiminin yaşanması mümkün oluyor. DJI Motion Controller ise drone pilotlarına karmaşık hareketleri tek elle yapma imkanını veriyor.

dji avataDJI Avata, bugün itibarıyla satışa sunuluyor. Drone’un Avrupa fiyatı 579 avro, ABD fiyatı ise 629 dolar olarak belirlendi. Avata ile birlikte DJI Goggles 2 ve DJI Motion Controller’ın bulunmuş olduğu seti almak isteyenlerin ise sırası ile 1429 avro yada 1388 dolar ödemesi gerekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın