DJI Osmo Mobile 6 kompakt tasarımı yeni özelliklerle güçlendiriyor

DJI Osmo Mobile 6 kompakt tasarımı yeni özelliklerle güçlendiriyorDJI Osmo Mobile 6 ismini taşıyan en yeni parlak zeka telefon gimbal’ini tanıttı. Osmo Mobile 6, coşku verici yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Tıpkı DJI OM 5 gibi, Osmo Mobile 6 da hafifliği ve kompaktlığıyla kolay taşınabilir bir aksesuar profili çiziyor.

DJI’ın Osmo markasına dönüşünün bu yeni modelle sürdüğü söylenebilir. Şirket kısa zaman önce Osmo Action 3 ismini verdiği aksiyon kamerasını duyurmuştu. Osmo Mobile gimbal serisinde üçüncü modelden sonra Osmo markasını kullanmayı bırakan DJI, aradaki modelleri OM 4 ve OM 5 adlarıyla piyasaya sürmüştü.

Bu isim değişikliğinin nedeni bilinmiyor. Neden mutlaka, Osmo Mobile 6’nın masaya dikkat cazibeli yenilikler koyduğu rahatlıkla söylenebilir. Bunlardan ilki, gimbal’in artık büyük kasalı akıllı telefonlarla daha huzurlu kullanılabilecek olması. Kılıflı ve büyük telefonları bile Osmo Mobile 6’ya monte etmek mümkün olacak.

Osmo Mobile’da Active Track 5.0 teknolojisi mevcut. Bu teknoloji uzun mesafeler için daha sabit bir takibi olası kılıyor. Buna ayrıca, yana dönen yada kendi çevresinde dönen objeler de daha basit izlenebiliyor.

dji osmo mobile 6Active Track, DJI markalı gimballerin en kullanışlı özellikleri içinde yer ediniyor. Bu özelliğin geliştirilmesinin kullanıcılar adına sevindirici bir şey olduğu kolaylıkla söylenebilir.

Bir diğer yenilik ise iPhone kullanıcılarının faydalanabileceği Quick Launch kısaca Hızlı Başlatma özelliği. DJI bu hususiyet yardımıyla gimbal’in çalışmaya eskiye kıyasla 3 kat daha hızlı başlayacağını belirtiyor. IPhone, Osmo Mobile 6’ya takıldıktan sonrasında ekrana gelecek bildirim üstünden direkt Mimo uygulamasının kamerasına gidilebilecek.

Hızlandırılmış çekim, panorama modu ve hareketle test şeklinde özellikler de Osmo Mobile 6’da kullanıcıları bekliyor. DJI Osmo Mobile 6’nın kutusundan manyetik telefon tutacağı, tripod, güç kablosu, bilek bandı ve nakliyat kutusu çıkıyor.

DJI Osmo Mobile 6, Avrupa’da 169 avro karşılığında satışa sunuldu.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın