Twitter’da gizyazı sıfırlayanları etkileyen açık ortaya çıktı

Twitter’da gizyazı sıfırlayanları etkileyen açık ortaya çıktıTwitter şifresini sıfırlamış olan ve tam sayısı meçhul bir kullanıcı grubunu etkileyen bir “olayı” açıkladı. Şirketten verilen bilgiye gore, geçtiğimiz yıl içinde ortaya çıkan bir açık, şifresini değiştiren kullanıcıların bütün cihazlarındaki oturumların kapatılmasını engelledi. Yani Twitter şifrenizi değiştirmiş olsanız bile bazı cihazlarınızda yeni şifrenizi girmeden mikro blog servisini kullanmaya devam ettiyseniz bu açıktan siz de etkilendiniz.

Şirketten meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer ediniyor: “Eğer bir cihaz üzerinden şifrenizi değiştirdiyseniz ve başka bir cihazda aleni bir oturumunuz varsa, bu celse kapatılmamış olabilir. Web oturumları bu durumdan etkilenmedi ve olması gerektiği benzer biçimde kapatıldı.”

Mikro blog servisi, bu aleni sebebiyle birtakım kullanıcıların oturumlarının gerek olmadığı hâlde otomatik halde kapatıldığını belirtti. Şirket sorunun gizyazı sıfırlama periyodunu yürüten sistemlerdeki bir değişiklikten kaynaklandığını deklare etti. Bu problemden etkilenen kullanıcı sayısı konusunda kesin bir bilgi verilmezken, bu durumun herhangi bir zarara veya hesapların başkasının eline geçmiş olmasına niçin olmadığının altı çizildi.

Twitter olayın hasarsız atlatıldığını belirtse de, bu biçim durumların ortak cihaz kullanıcıları veya son bir sene içinde telefonunu kaybeden ya da çaldıran kişiler için huzursuzluk yaratacağı söylenebilir. Buna ayrıca, eski emniyet şefinin “ihmalkâr” davranmakla suçladığı şirketin bu vakaları engellemek için daha kırılgan hareket etmesi gerektiği de bir kere daha anlaşılıyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın