Automattic, WordPress için bir AI yazma asistanı başlattı

otomatikWordPress.com’un arkasındaki şirket ve açık kaynaklı WordPress projesine ana katkıda bulunan şirket, Salı günü popüler içerik yönetim sistemi için bir AI asistanı başlattı.

Şirket, asistanın WordPress.com ve tüm Jetpack destekli sitelerle kolayca entegre olduğunu söyledi. Bir gönderi veya sayfa yazarken içeriğinize bir “AI Assistant” bloğu ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar daha sonra doğal dilde bir bilgi istemi yazabilir, AI asistanı bu istemi temel alarak metin oluşturmaya başlar. AI asistanı, içerik fikirleri üretmenin yanı sıra bir blog gönderisinde yapılandırılmış listeler ve tablolar oluşturabilir.

Ek olarak, bir gönderinin tonunu değiştirebilir ve daha resmi olmayan, şüpheci, esprili, kendinden emin veya empatik hale getirebilir. Asistan ayrıca gönderi için bir özet oluşturabilir ve bunun için başlıklar önerebilir.

rent a car 34

Automattic, yeni AI asistanının İspanyolca, Fransızca, Çince, Korece ve Hintçe dahil 12 dili desteklediğini söyledi. Böylece yazarlar içeriklerini birden çok dile çevirebilir – örneğin ana dillerinde yazıp daha sonra İngilizceye çevirebilirler. Asistan ayrıca WordPress’in yerleşik araçlarından daha iyi yazım ve dil bilgisi düzeltme özellikleri sunar.

Jetpack AI Assistant bloğu, kullanıcıların ücretsiz deneme olarak 20 istek göndermesine olanak tanır. Bundan sonra, özelliğe erişmek için ayda 10 ABD doları ödemeleri gerekir.

Son birkaç ayda, çok sayıda yazma aracı, yapay zeka destekli farklı bir dizi özellik tanıttı. Google Ve Microsoft her ikisi de farklı AI özelliklerini Microsoft Word ve Google Docs dahil olmak üzere profesyonel uygulama paketlerine entegre ediyor. Ayrı olarak, Google tanıttı Tailwind Projesi, geçen ay Google I/O’da yapay zeka destekli bir not alma deneyimi. Gibi diğer yazma çözümleri fikir Ve dilbilgisi ayrıca uygulamalarına yapay zeka destekli araçlar da ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın